Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #284  
Παλιά 10-06-08, 10:07
Το avatar του χρήστη Kostas G.
Kostas G. Ο χρήστης Kostas G. δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 08-09-2003
Περιοχή: Γλυφάδα
Μηνύματα: 2.793
Προεπιλογή

Σε ευχαριστώ πολύ Γιάννη
Σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου σχόλια
Το ενυδρειο πράγματι τους αρέσει πολύ και οι συνθήκες διατηρούνται τόσο καλές που ακόμα και ένας σοβαρός τραυματισμός που συνέβη σε έναν pleco μου έφτιαξε από μόνος του χωρίς να χρειαστεί κάποιο φάρμακο για να μην μολυνθεί η πληγή(όλη του η δεξιά πλευρά του αρσενικού Hemiancistrus subviridis μου έγινε πληγή από τον L190 μουΤώρα όμως είναι άψογος και πάλι χωρίς το παραμικρό σημάδι).Το μόνο κακό είναι οι τσακωμοί που έχω ανάμεσα στον L190 και τον Panaque cochliodon(και φυσικά τραυματίζεται ο L190...) που ακόμα δεν λένε να σταματήσουν και δεν ξέρω τι να κάνω για αυτόΠεριμένω μπας και το καταλάβει ο μικρός μου και σταματήσει να τσιγκλά τον P. cochliodon

Σε ευχαριστώ πολύ Νίκο

Δεν υπάρχουν αντλίες εκτός νερού...Ποιές λές;Όλες είναι πάντα βυθισμένες...Μόνο στίς αλλαγές νερού βγαίνουν έξω...
Όσο για το κόλλημα των pvc,για φαντάσου κάτι να γινόταν και καταλάθως να ξεθαβόταν το δίκτυο από pvc...Μετά πως το ξαναβάζουμε στη θέση του;
Σε αυτό το ενυδρείο δούλεψα με τη μονιμότητα υπόψη...Είναι ένα μεγάλο ενυδρείο και αφιέρωσα πολύ χρόνο και χρήμα για το στήσιμό του και ευελπιστώ πως δεν θα χρειαστεί ποτέ να το πουλήσω...Και το δίκτυο από pvc στην ουσία είναι το τελευταίο που θα χρειαζόταν να έβγαζα,οι πέτρες θα ήταν οι πρώτες και είναι και αυτές κολλημμένες...Οπότε λίγος extra κόπος δεν είναι τίποτα
__________________
"The Catfish is a Plenty Good Enough Fish For Anyone" - Mark Twain
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01468 seconds with 11 queries