Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #12  
Παλιά 31-05-08, 18:38
Το avatar του χρήστη GODLIGHT
GODLIGHT Ο χρήστης GODLIGHT δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 21-01-2006
Περιοχή: Χαλκιδα (crazy waters)
Μηνύματα: 271
Προεπιλογή

δεν απογοητευομαι απο τα λεγομενα των παραπανω ισα ισα που τα περνω πολυ σοβαρα μιας και η εμπειρια τους ειναι αυτη που μιλαει και δεν θα θελαν οι ιδιοι φανταζομαι να απογοητευτω και εγω μιας και οι δισκολιες θα ειναι πιο πολες σε ενα ενυδρειο των 60 λτρων παρολη την διαθεσει που εχω δυστυχως ο χρονος που θα θελω να του αφιερωσω ειναι περιορισμενος.
δεν θα ξεκινησω κατι στα 60λτρα γιατο λογο οτι θα ειναι τσαμπα τα εξοδα που θα κανω μιας και σιγουρα θα θελω να αναβαθμιστω σε κατι μεγαλυτερο πιο γρηγορα.
οποτε ετσι πως το βλεπω θα ξεκινησω στο μεγαλυτερο ενυδρειο που εχω σε λιγο καιρο μιας και περιμενω να μετακομησω σε δικο μου σπιτι και θα ειναι δυσκολο να γινει η μεταφορα αν στηθει το ενυδρειο.
οποτε ξεκιναω να μαζεβω πληροφοριες και σιγα σιγα και εξοπλισμο(λεω να αγοραζω απο τωρα ωστε να μην μου φανει μια και καλη).θα παω μονο για ψαρια για αρχη μιας και μου αρεσει περισσοτερο και στην πορεια αφου μπω στο κλιμα ισωσ και κανα κοραλι ευκολο.λοιπον καποιες ερωτησεις που εχω και θα χρειαστω απαντησεις απο εμπειρους.
υπαρχει ενυδρειο 400l καθαρα (αδειο) και ενα εξωτερικο φιλτρο tetratec ex1200 οπως και ενας θερμοστατης και 2 λαμπες...λογικο.
α)απο τι θα πρεπει να ξεκινησω σαν αγορα σε εξοπλισμο? με πια σειρα?
Β)προτεινομενες μαρκες σε σκιμμερ και κυκλοφορητες/αντλιες.
γ)απο βαση τι αναλωγια ζωντανου αραγωνιτη με νεκρο?
Δ)απο βραχο απο οτι διαβασα και πιστευω οσο πιο πολυ ζωντανο τοσο το καλυτερο.....βεβαια σαν βαση θα πρεπει να βαλω νεκρο βραχο...σωστα?
αυτα για τωρα να μην γινω και πιεστικος μιας και δεν βιαζομε και εχω καιρο μεχρι να μετακομισω.
ευχαριστω εκ των προτερων ολους οσοι βοηθανε με την εμπειρια τους και αφιλοκερδος. σεβαστες ολες οι γνωμες.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01616 seconds with 11 queries