Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #9  
Παλιά 31-05-08, 00:56
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από gohn1990 Εμφάνιση μηνυμάτων
αληθεια...???...πολυ ενδιαφερον....εγω δεν ειχα καταφερει κατι τετοιο(ημουν και πιτσιρικακι βεβαια),απλα σε μια γεννα ετυχε ενα κιτρινακι να ειναι παναγιτσα και μας ειχε τρελανει ολους......δηλαδη τα αφηνετε ελευθερα και τετοια πραγματα...???
τα ζευγαρια οχι...τα κρατω οχι απολυτα εξημερωμενα...ωστε να ειναι πιο καλοι γονεις....τα αγρια πουλια αναπαραγωνται πιο καλα...βεβαια δε με φοβουνται και με αναγνωριζουν αλλα δεν τα χαιδευω....
αυτο που επιλεγεις να εξημερωσεις και να δεθει μαζι σου..ειναι προτιμοτερο να μην ειναι με αλλο του ειδους του ωστε να θεωρει εσενα ταιρι του...οπως τα συλια σε βλεπουν σαν αρχηγο της αγελης ετσι και οι παπαγαλοι που εξημερωνονται σε θεωρουν το ταιρι τους....σε φωναζουν αν δε σε βλεπουν...πετανε απο το αλλο δωματιο να ερθουν να σε βρουν...και δε σε αποχωριζονται με τιποτα και για κανεναν.....δεχονται και απο αλλους χαδια αλλα μολις φυγεις απο το χωρο σε ακολουθουν...
ο μαξιμος μου...ενα maximillian pionus ειναι ελευθερος οσες ωρες ειμαι σπιτι...
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Ryu Εμφάνιση μηνυμάτων
και εγω εχω τρελα με τους παπαγαλους!εχω 9 παντζι,και μια κοκατιλ..οταν μου γεννανε,εγω αναρωτιεμαι τι θα βγουν,αρσενικα η θυληκα!!για να φτιαξω κ αλλα ζευγαρια,κ να τα ανταλαξω για να μην εχω αιμομιξιες!
σωστος!!
__________________

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πάνος : 31-05-08 στις 00:56 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01607 seconds with 11 queries