Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #7  
Παλιά 24-05-08, 21:57
Mikepap Ο χρήστης Mikepap δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 12-01-2008
Περιοχή: Ηρακλειο
Μηνύματα: 27
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kingrim Εμφάνιση μηνυμάτων
[FONT='Verdana','sans-serif'][FONT='Verdana','sans-serif']βασικά καλησπέρα σας [/font]

[FONT='Verdana','sans-serif']Είναι η πρώτη φορά που γράφω μετά από πολλά χρόνια[/font]
[FONT='Verdana','sans-serif']έχω ένα handmade ενυδρείο με εσωτερική βιολογία και ένα σκιμμερ είναι 120λ με την βιολογία έχω 2 λάμπες φθορίου μια μπλε μια άσπρη δυο κλόουν από μετρήσεις δεν έχω ΤΠΤ το μόνο που ξέρω είναι ότι το ενυδρείο λειτούργει χωρίς θανάτους έτσι όπως είναι άδω και 3χρονια.[/font]
[FONT='Verdana','sans-serif']Αγόρασα όμως μια ανεμώνη η όποια ενώ ήταν καλά 1-2 εβδομάδες ξαφνικά από όχτος είναι όπως στις φωτογραφίες. η αλήθεια είναι ότι το ένα ψαράκι δεν την άφησε σε ησυχία ήταν όλη μέρα μέσα της και την κουνούσε .[/font]

[FONT='Verdana','sans-serif']μπορεί κάποιος να μου δώσει κάποια συμβουλή???[/font]

[FONT='Verdana','sans-serif']ευχαριστώ[/font]
[/font]

Καλησπέρα και απο μένα
διάβασα προσεκτικά το όλο θέμα, εγω παιδιά αν και θέλω πολύ να βάλω ανεμωνη στο δικό μου , δεν το ρισκάρω με ολα αυτά που έχω διαβάσει και που εχουν να κάνουν με την δυσκολία να διατηρηθεί μια ανεμώνη μέσα σε ένα ενυδρείο όση εμπειρία και να υπάρχει απο την πλευρά του ακουαρίστα.
Καταρχήν όπως σωστά τονίσατε θέλει ενυδρεία με πολύ καλό φωτισμό,αλλά
δυστηχώς αυτό μόνο δεν φτάνει.. Εγώ αν και έχω Met.Halide και πάλι δεν το ρισκάρω.
Αξίζει πραγματικά να μπείτε και να διαβάσετε τα οσο αναφέρονται στο λινκ που ακολουθεί , να και ειμαι σίγουρος οτι οι πιο παλιοι ενδεχομένως αυτα τα γνωρίζουν ήδη..
http://www.garf.org/trever/anem/anenome.html
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01518 seconds with 10 queries