Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #102  
Παλιά 24-05-08, 21:00
Το avatar του χρήστη GhostShip
GhostShip Ο χρήστης GhostShip δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-01-2007
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 365
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην GhostShip
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από westie
Τα μακαρονάκια χοροτσαν 4 ολόκληρα.
Τι εννοείς? Πως χώρεσαν 4 ΟΛΟΚΛΗΡΑ μακαρονάκια...?

Εκει δε κρατάς βιολογία όχι για ψάρια, ούτε για τα σαλιγκάρια!!!

Λοιπόν για να τελειώνει το θέμα επειδή πολύ το κουράζετε χωρίς λόγο, είναι απλό... Αφού θα πάρεις καινούριο εξωτερικό φίλτρο εντός ημερών θα κάνεις το εξής, συνεχίζεις να τρέχεις το ενυδρείο ως έχει και όταν πάρεις το εξωτερικό φίλτρο, βγάζεις πρώτα τα ψάρια, το βάζεις σε λειτουργία, το μικρό το αφήνεις κι αυτό να τρέχει μιας και αυτή η μικρή βιολογία θα βοηθήσει και ξεκινάς στρώσιμο με αμμωνία!!! Τα (υγρά)τέστ είναι μονόδρομος μιας και χωρίς αυτά δε μπορείς να ξέρεις τι γίνεται μέσα στο νερό! Σίγουρα έχεις διαβάσει τη διαδικασία του στρωσίματος με αυτή τη μέθοδο, αν οχι ξέχασέ το να στρώσεις ενυδρείο, πέτα το όπως είναι απ'το μπαλκόνι και πάρε χαμπάρι οτι δε γίνεται να συνεχίσεις να ασχολείσε άλλο με αυτό το χόμπι και να μπαίνεις σε αυτό το φόρουμ... ναι καλά το κατάλαβες πλάκα σου κάνω, βρίσκεται στη κατηγορία των αρχαρίων οπου και μπορείς να τη διαβάσεις! Έτσι όπως πολύ σωστά είπε ο Άλεξ θα έχεις το χρόνο να ασχοληθείς με το aquascaping, όπως και να διαβάσεις πολλά μέχρι να είναι έτοιμο και να πάρεις ιδέες για άλλα τόσα! Κυρίως όμως για να αποκτήσεις αυτή την όμορφη και χρήσιμη εμπειρία! Όταν πλέον ολοκληρωθεί το στρώσιμο μπορείς αν θέλεις να βγάλεις το μικρό φίλτρο απο μέσα, αν και εγώ θα το άφηνα ως μηχανικό για τη καλύτερη κυκλοφορία του νερού!

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από westie
Μπορείς α μου προτήνεις ενα καλό για να ανακυκλώνει τα λίτρα μεχρι 50-60 ευρώ;
Εδώ όμως θα σε μαλώσω! Πήγαινε στο search και γράψε "αγορά φίλτρου" ή "εξωτερικά φίλτρα" ή "προτάσεις για φίλτρο" ή όποιες λέξεις-κλειδία σου έρθουν, θα βρεις πολύ περισσότερα απο ό,τι θα σου πρότεινε ο Άλεξ ή εγώ ή ο κάθε εγώ... Δε θέλει κόπο ρε, τρόπο θέλει...
__________________
Δημήτρης
Aquarium can constitute high aesthetic and internal calm product !

http://www.zoofilia.gr/newsletters/stopviolence.html

ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ...!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01709 seconds with 11 queries