Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #11  
Παλιά 20-05-08, 16:01
Το avatar του χρήστη steady
steady Ο χρήστης steady δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 03-02-2005
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ(ΚΑΤΩ ΠΑΤΗΣΙΑ)-ΚΑΛΑΜΑΤΑ
Μηνύματα: 2.320
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην steady
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από panos-alex/polis Εμφάνιση μηνυμάτων
η δικη μου περιπτωση...εχω σκληροτητες gh=7-9 kh=5-7 (ανεβαινουν απο τις σκονες λιπασματα)..το πεχα μου 6.4-6.5 με ηλεκτρονικη μετρηση επι 24ωρου...θεωρητικα εχω παρα πολυ διοξειδιο συμφωνα με το πινακακι...αλλα ουδεποτε μερα η νυχτα ειδα τα ψαρια μου να αναζητουν οξυγονο....και δε σκοπευω να μειωσω το co2...ισως καποιος πει..δεν πετυχε ετυχε....και ισωςνα εχει δικιο...αλλα για να κρατησω πεχα 6.8 το co2 ειναι ελαχιστο ..δε φτανει για τα φυτα..και ενισχυονται οι αλγες...
και εγω τις σκληροτητες καπου εκει πρεπει να τις εχω εχω και τυρφουλα στο φιλτρο απλα τα τεστ μου εχουνε ληξει κανα 2 χρονια και να πω την αληθεια το σκευτομαι να παρω αλλα
τωρα το θεμα οξυγονου εξαρταται απο την ιχθυοφορτιση και απο το ειδος των ψαριων κατα μεγαλυτερο ποσοστο πιστευω αλλο να χεις γκουραμια πχ αλλο να χεις ψαρια που θελουν γρηγορη ροη και αρκετο οξυγονο
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Neoklis Εμφάνιση μηνυμάτων
Για την λάμπα δεν ξέρω... Τύπου daylight δεν είναι ?
η μια ναι
σιγουρα αμα βαλω και τις δυο φωτοσυνθεσης δεν θα ευνοουνται τοσο οι καφε αλγες αλλα οι πρασινες αλλα δεν ξερω αν μιλαμε για ποσοστο που αξιζει η οχι..
__________________
ΚωΣτΑς
διαβαζω για την εξεταστικη...οχι για μενα για τη φουκαριαρα τη μανα μου

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη steady : 20-05-08 στις 16:01 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01624 seconds with 10 queries