Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #6  
Παλιά 20-05-08, 15:28
Το avatar του χρήστη steady
steady Ο χρήστης steady δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 03-02-2005
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ(ΚΑΤΩ ΠΑΤΗΣΙΑ)-ΚΑΛΑΜΑΤΑ
Μηνύματα: 2.320
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην steady
Προεπιλογή

εχω και το extension νεοκλη αλλα εχω την αισθηση οτι πανω απο το 1/2 αντε να πω 2/3 της καθε φυσαλιδας δεν διασπαται στο νερο φευγει πολυ πραμα αδιασπαστο..

ακομα αμα εχω βαλει να βγαζει λιγο η διαχυση ειναι καλη αφου δεν γεμιζει τοσο γρηγορα το κενο πανω ωστε να ελευθερωνει το εγκλωβισμενο co2 γρηγορα και ετσι μενει αρκετη ωρα πανω και σπαει καμια φυσαλιδουλα ακομα

οχι τον συγκεκριμενο τον aquamedic ενα παρομοιο συστηματακι που δουλευει βαζοντας πανω του το φιλτρο με αυτη την τεχνικη οποτε και η διαχυση ειναι ποιο σωστη

οι λαμπες που εχω πανω ειναι οι μαμισιες juwel η μια ειναι για φυτα και η αλλη κανονικη αποτι λεει η juwel ενοειται τις δουλευω με τους ανακλαστηρες τους
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από panos-alex/polis Εμφάνιση μηνυμάτων
θα προτεινα και την αυξηση του co2...κακο δεν κανει μονο υπολογισε με βαση τις σκληροτητες σου να μην εχεις υπερβολικο διοξειδιο...αποταν ανεβασα τις 60 φυσαλιδες σε 100 το λεπτο εξαφανιστηκε η πρασινη τριχοειδης που ειχα...εσυ εχεις bba αλλα πιστευω οτι θα βοηθησει...αα....κι εγω δεν εχω κοντρολλερ αλλα το αφηνω ανοιχτο 24/7...δεν υπαρχει διακυμανση σε μενα μεταξυ μερας-νυχτας....το co2 των φυτων προφανως ειναι αμελητεο σε σχεση με την παροχη σου...
υπερβολικο δεν νομιζω οτι μπορω να πιασω ευκολα μιας και παιζω με νερο βρυσης
σιγουρα ειναι αμελητεο απλα το φοβαμαι λιγο τη νυχτα που δεν βγαζουν και τα φυτα οξυγονο μην πειραξει τα ψαρια...
__________________
ΚωΣτΑς
διαβαζω για την εξεταστικη...οχι για μενα για τη φουκαριαρα τη μανα μου

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη steady : 20-05-08 στις 15:28 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01562 seconds with 10 queries