Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #67  
Παλιά 18-05-08, 12:01
Το avatar του χρήστη steady
steady Ο χρήστης steady δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 03-02-2005
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ(ΚΑΤΩ ΠΑΤΗΣΙΑ)-ΚΑΛΑΜΑΤΑ
Μηνύματα: 2.320
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην steady
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nikman Εμφάνιση μηνυμάτων
Αυτό μου το εξηγείς λίγο σε παρακαλώ. Για υπερτιμημένες αγγελίες μιλάς;
Αν ναι θα συμφωνήσω κι εγώ σε αυτό και γιαυτό έκανα και τη παρέμβαση.
Νομίζω μία αγγελία πώλησης με υπερτιμημένη τιμή βλάπτει πρώτα πρώτα αυτόν που θέλει να πουλήσει γιατί απλά ποιος θα το αγοράσει μεταχειρισμένο όταν μπορεί να το βρει καινούργιο με τη ίδια σχεδόν τιμή ή και φτηνότερο δε συμφωνείς;
Και φυσικά βλάπτει οικονομικά τον κάθε νέο (αγαθό αν θέλεις) χομπίστα που μπαίνει στο forum και εμπιστεύεται τα μέλη του και ψάχνει να αγοράσει κάτι σε μεταχειρισμένο το οποίο να είναι άρτιο και σε συμφέρουσα τιμή.
Νομίζω ότι τέτοιες παρεμβάσεις βοηθούν και τους αγοραστές και τους πωλητές με δεδομένο πάντα ότι δε γίνεται κάτι εσκεμμένα.
οχι μιλαω για το να πεταγεσαι στην αγγελια καποιου και μαλιστα οχι με εντελως ευγενικο κατα τη γνωμη μου υφος αλλα με υφος ανακρισης
εφοριακου!
Παράθεση:
Σκέτο το πουλάς γιατί αν ναι τότε μάλλον πανάκριβο το δίνεις.

Για τσέκαρε λοιπόν τη τιμή γιατί νομίζω έχεις κάνει κάποιο λάθος.

Εσύ το πήρες από Ελλάδα;
ακομα δεν ειδα ποτε κανεναν να κανει παρεμβαση σε ποστ μαγαζιου με λινκ απο τη ζιμπαμπουε με φτηνοτερη τιμη τον χομπιστα θα χτυπησουμε?

το να δωσεις ενα λινκ απο το ebay ειναι οτι ποιο ευκολο το να κανεις τη διαδικασια να ψωνισεις ομως να παρεις ενα ρισκο να κανεις τη συνενοηση κτλ δεν ειναι το ποιο ευκολο οποτε εγω πιστευω σε κατι αγορασμενο απο ebay η τιμη πρεπει να ειναι ενδιαμεση ebay-ελληνικης αγορας και ειναι το ποιο δικαιο...

ακομα πιστευω ο νεος χομπιστας δεν ειναι τοσο αφελης να πιστευει οτι επειδη ειμαστε ολοι καλα παιδια και αγαπαμε τα ψαρακια οτι δινεται στις αγγελιες θα ειναι σε συμφερουσα τιμη ο οποιοσδηποτε σε 5 λεπτα μπορει να γραφτει και να πουλησει οτι να ναι...


τωρα για το θεμα τις προστασιας θα συμφωνησω αλλα σε ζωντανα που ειναι αρρωστα υβριδια κτλ εκει ειναι που μπορεις να προστατεψεις αυτον που δεν εχει εμπειρια σε ενα μηχανημα ο οποιοςδηποτε πριν δωσει τα 100ευρουδακια του θα το ψαξει και λιγο πιστευω...


φιλικα παντα και χωρις διαθεση προσωπικης αντιπαραθεσης
__________________
ΚωΣτΑς
διαβαζω για την εξεταστικη...οχι για μενα για τη φουκαριαρα τη μανα μου
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01887 seconds with 11 queries