Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #11  
Παλιά 22-04-08, 10:17
Το avatar του χρήστη lucy
lucy Ο χρήστης lucy δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-01-2007
Περιοχή: Δράμα
Μηνύματα: 1.993
Προεπιλογή

Ευχαριστώ νονά μας! να είσαι καλά!!!

Κατάφερα επιτέλους να βρω ξύλο και να στήσω το 50 λτ. ενυδρείο, το οποίο μου το είχε φτιάξει ο πατέρας μου!
Έβαλα και τα 3 ενυδρεία κοντά και άρχισα! (1η φωτο)

Στο 50 λτ. έβαλα στη μέση ότι πέτρες και ξύλα είχα για να δημιουργήσουν ένα χώρισμα! (2η φωτο)

Στην μια πλευρά έριξα το χαλίκι και φύτεψα τα κλαδέματα έτσι ώστε να δημιουργήσουν μια "κουρτίνα - διαχωριστικό" για να κρύβετε η θηλυκιά. (3η φωτο)

Γέμισα με 10 εκ. νερό 28 οC και αντιχλώριο. Έβαλα νερό από το ενυδρειάκι της μέσα στο μεγάλο απλά γέρνοντάς το. Συμπλήρωσα κι άλλο φρέσκο νερό και την έβαλα μέσα με τον ίδιο τρόπο αδειάζοντας το νερό - πάντα με πολύ ήρεμες και σιγανές κινήσεις να την ταράξω όσο το δυνατόν λιγότερο. Φυσικά την άφησα να "γλιστρήσει" μαζί με το νερό, και όχι να πέσει από ύψος ούτε ενός εκατοστού.
Μ' αυτόν τον τρόπο δεν χρειάστηκε προσαρμογή, αφού φρέσκο νερό + το δικό της ... είναι σαν να έκανα αλλαγή νερού!!!

Της έριξα σκουληκάκια για να δει ότι και το νέο σπίτι της έχει εκλεκτούς μεζέδες, και έπεσε με τα μούτρα στο φαΐ!!!

Έβαλα το φίλτρο και τον θερμοστάτη, συμπλήρωσα κι άλλο νερό λίγο αργότερα.

Και το θαύμα έγινε! Ενώ είχε συνέχεια οριζόντιες γραμμές, λίγο αργότερα χάθηκαν και μετά το γεύμα εμφάνισε αμέσως τις κάθετες!!!!! Ζεστάθηκε το κορίτσι μου, μπήκε και σε άνετο διαμέρισμα, ... όχι τίποτα άλλο, να μην την κακολογούν μερικοί μερικοί, ονόματα δεν λέμε διαστάσεις δεν αποκαλύπτουμε!!!
Η τελευταία φωτογραφία αφιερωμένη στον συνάδελφό μου!!!
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  Αντίγραφο από DSCF4294.jpg
Εμφανίσεις:  657
Μέγεθος:  60,9 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  Αντίγραφο από DSCF4295.jpg
Εμφανίσεις:  528
Μέγεθος:  65,1 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  Αντίγραφο από DSCF4300.jpg
Εμφανίσεις:  586
Μέγεθος:  122,8 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  DSCF4306.jpg
Εμφανίσεις:  608
Μέγεθος:  94,9 KB  
__________________

«...όταν μια πόρτα στη ζωή κλείνει, μια άλλη ανοίγει. Ευτυχισμένος θα είναι ο άνθρωπος που δεν θα σταθεί να κλαίει μπροστά στην κλειστή πόρτα, αλλά θα ψάξει να βρει την ανοικτή και να ευτυχήσει
[B]Helen Keller

[
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01786 seconds with 11 queries