Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #4  
Παλιά 14-04-08, 19:39
Το avatar του χρήστη thanpapa
thanpapa Ο χρήστης thanpapa δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 26-02-2007
Περιοχή: Θεσσαλονίκη-Ντεπώ
Μηνύματα: 100
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από accnt Εμφάνιση μηνυμάτων
Είναι το μόνο σου κοράλλι με πρόβλημα?
Έχεις και άλλες μοντιπόρες με ή χωρίς πρόβλημα?
Έχεις και άλλα SPS με ή χωρίς πρόβλημα?
Πότε έκανε την εμφάνισή του και πόσο επεκτείνεται η νέκρωση?

Επίσης αν και καλύτερο θα ήταν να συμπληρώσεις την λίστα για τις ασθένειες, πές μας τα λίτρα σου, φωτισμό, κυκλοφορία, συντήρηση και παραμέτρους νερού.

Δες και το υπόμνημα με τις ασθένειες...
Μου μοιαζει με Slow Tissue Necrosis (STN) απ αυτα που διαβασα στο υπομνημα. Η φωτο σε βοηθαει?
Εχω κι αλλεες δυο μοντιπορες χωρις προβλημα. Δεν εχω αλλα sps, mono lps και soft corals, ολα οκ.
Αρχισε 4 μερες πριν και επεκτεινεται περιπου 3 χιλιοστα τη μερα. Το κοραλι ειναι τοποθετημενο στη μεση περιπου του ενυδρειου (βαθος)
Λιτρα display 280, Metal halide 250W + 18W dulux μπλε,κυκλοφορια 50 φορες χωρις να το χτυπαει απ ευθειας, PH 7.9-8.1, sg 1025, aLK 9.00-11.00, CALCIUM 430, nitrate 10, nitrite 0, ammonia 0, magnesium 1280, ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ 27-28
ρΙΧΝΩ KENT TURBO CALCIUM, sEACHEM REEF COMPLETE, kENT ZOOMAX, KET PHYTO MAX, PURLPLE-UP, GROTECH A+B+C ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΑ. 2 skimmer, Remora και MCE600


-------------------------
Μπορεις να μου πεις πως κανω frag? Με τι κοβω το κοραλι (ψαλιδι, κοπιδι...) και να μου δωσεις οδηγιες για να το κανω σημερα?
__________________

Be realistic.Demand the impossible.


Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη thanpapa : 14-04-08 στις 19:39 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01420 seconds with 11 queries