Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #55  
Παλιά 30-03-08, 18:16
Το avatar του χρήστη Strahos
Strahos Ο χρήστης Strahos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-10-2005
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1.930
Προεπιλογή

Παιδιά συγγνώμη, τώρα είδα τα ποστ σας. Δεν είχα ίντερνετ εκείνη την περίοδο και δεν πήρα είδηση...


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από flying_guardian Εμφάνιση μηνυμάτων
Επιτέλους βρίσκω συνάδελφο που να ασχολείται με το "άθλημα"!
Ήθελα να σε ρωτήσω τις ρίζες και το κομμάτι ξύλο που είχες στο "παλιό" στήσιμο, από που τα έχεις αγορασμενα; Γιατί ψάχνομαι και εγω και θα προτιμούσα να πάω σε μια δοκιμασμένη "λύση". Εννοώ να προμηθευτώ τα ξύλα κυρίως από κάποιο μαγαζί που έχει αγοράσει και άλλος και έχει αποδειχθεί οτι είναι ΟΚ!
Μία ρίζα πήρα από την Λαμπρινή, ένα μοπάνι από quiko κι μία ρίζα πήρα από την... μάνα μου η οποία το είχε βρει στην θάλασσα παλιά. Βλέπεις όταν πρωτοπήραμε το ενυδρείο δεν ξέραμε την τύφλα μας και το βάλαμε μέσα. Πάντως προβλήματα δεν δημιούργησε... Ξύλα και ρίζες έχουν τώρα και ο Αζόρες πολύ ωραία και παλιότερα είχα δει στον Αμαζόνιο-αγγελάκη, δεν ξέρω αν υπάρχουν ακόμα.


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Iann_is Εμφάνιση μηνυμάτων
Είναι πανέμορφο.
Για την γωνίτσα και όχι μονο, δεν φτιάχνεις τπτ απο φελιζόλ για όλη την πλάτη?
Είχα δεί πριν 1-2 μέρες μια κατασκευή που είχε και καναδυο μικρά εξογκώματα με μια ανουμπια και java πάνω τους

Για να βάλουμε φελιζόλ θα πρέπει να ξεστηθεί όλο τώρα οπότε δεν το βλέπω προς το παρόν...

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kanarini Εμφάνιση μηνυμάτων
πολυ ομορφο παιδια, θελω να σας κανω μια ερωτηση πως βγαλατε το εσωτερικο βιολογικο φιλτρο

Το εσωτερικό φίλτρο απλά το βγάλαμε, δεν ήταν κολλημένο. Τώρα δουλεύει με eheim 2213
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01525 seconds with 11 queries