Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #25  
Παλιά 28-02-08, 15:26
Το avatar του χρήστη kill_bill
kill_bill Ο χρήστης kill_bill δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 04-01-2008
Περιοχή: Aθήνα
Μηνύματα: 493
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Raven Εμφάνιση μηνυμάτων
Βασιλη ,με γεια το ενυδρειακι! εγω θα ελεγα να βαλεις φυτα και σαλιγκαρακια και να το χρησιμοποιεις για καραντινα η αναρρωτηριο ,αν δεν εχεις. Θα ηταν πολυ χρησιμο.
Σε ευχαριστω Αλεξανδρε. Για καραντινα και αναρρωτηριο ηδη υπαρχουν τα προβλεπομενα οποτε παμε για κατι το διαφορετικο

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από macblack Εμφάνιση μηνυμάτων
Κάλτσες και καμιά σωβρακοφανέλα Παιδιά το έχω δει το έργο με τόσο μικρό ενυδρείο (όχι ότι το άλλο ενυδρείο μου είναι κάνα τέρας αλλά 120 λίτρα τα'χει). Η πρόταση μου είναι να το κάνεις low maintance μόνο με φυτά και να πειραματίζεσαι με τα φυτά σου. Οι γαρίδες είναι μια ωραία λύση αλλά θέλουν τη προσοχή τους. Ότι άλλο ψάρι και να βάλεις μέσα (ειδικά ένα μικρό κοπάδι από τέτρα κτλ που ακούγονται) θα σου δημιουργήσει προβλήματα και μόνο. Οι συνθήκες αλλάζουν τόσο γρήγορα και ξαφνικά χάνεις ψάρια, γεμίζεις αμμωνία κτλ κτλ και ψάχνεσαι να δεις τι έφταιξε. Μου τα έλεγαν και μένα και το αντιμετώπιζα κάπως αλλά τελικά αποδεικνύεται ότι όσοι μου το είπαν είχαν δίκιο. Φιλικά πάντα (για την αποφυγή παρεξηγήσεων)
Τα πειραματα τα κανω στο "μεγαλο" δυσκολα μεν γινονται δε. Ειδη τετρα δεν θελω. Δεν ειναι καθολου κακη ιδεα το φυτωριο απλα του αδερφου μου το 25 λιτρο παιζει αυτον ακριβως το ρολο

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Giannis-malawi Εμφάνιση μηνυμάτων
τα multi τα ξεχναμε σε τετοια λιτρα..
νομιζω οτι ενας μονομαχος θα ηταν το ιδανικο σε αυτα τα λιτρα με πολλα φυτα...οτιδηποτε αλλο θα στριμωχτει..
Ο μονομαχος τουμπες θα κανει σε 30 λιτρα αυτο ειναι σιγουρο, απλα σκεφτομαι κ τα dwarf puffers που 1.δεν εχουν προβλημα (ισα ισα) με φυτεμενα μιας κ θα το πηξω στα ευκολα φυτα προς το παρων (11w PC) και 2.μου κινησαν, αρκετα μπορω να πω, το ενδιαφερον. Ακομα στο ψαξιμο ειμαι
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01549 seconds with 10 queries