Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #15  
Παλιά 19-02-08, 20:21
Το avatar του χρήστη lion
lion Ο χρήστης lion δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-02-2008
Περιοχή: ΘεσαΛΛονίκη
Μηνύματα: 1.300
Προεπιλογή

Έχω βάλει μία πέτρα μάυρη (γεμάτη μικρές τρυπούλες) με ένα πέρασμα (τρύπα μεγάλη), 2 ξύλα (mopani) και 3 φυτά (Java moss πάνω σε μία πετρούλα, 1 anubia και 1 bacopa caroliniana)

Το ένα ξύλο, δεν το πρόσεξα καλά και μου φαίνεται ότι έχει κάποιες αιχμές, να τις φάω με λίμα;
Να αφαιρέσω κάτι, να προσθέσω κάτι, το θεωρείτε πολύ γεμάτο, άδειο, λογικό, παράλογο, ασύμβατο .....
-------------------------
.....
Μόλις επέστρεψα από την δουλειά και βλέπω πάνω στα ξύλα κάτι σαν ζελέ καφετί. Νομίζω ότι είναι το ίδιο πρόβλημα που αναφέρεται και εδώ: Θωλούρα!
αλλά εγώ το βλέπω σε όλο το πάνω μέρος των ξύλων κάτι σαν ζελε αλλά πιο ρευστό.Διανύω την 4η ημέρα στρωσίματος. Αμμωνία δεν έχω ρίξει (πήρα όμως 1 λίτρο νερό από την "γυάλα με φίλτρο" που έχω κάτι χρυσόψαρα), μόνο ένα χαπάκι με βιολογικό υλικό που είχε στο σετάκι του ενυδρείου που αγόρασα και ελάχιστη τριμμένη τροφή καθημερινά.

Πρέπει να κάνω κάτι;
Δεν έχω κάνει καμιά μέτρηση νερού, γιατί υπέθεσα ότι είναι πολύ νωρίς. (επίσης έχω αγοράσει τεστ kh, gh, NO2 NO3, ph και ξέχασα της αμμωνίας )

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη lion : 19-02-08 στις 20:21 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01449 seconds with 10 queries