Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #17  
Παλιά 31-01-08, 17:35
Το avatar του χρήστη nikman
nikman Ο χρήστης nikman δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 03-05-2006
Περιοχή: Χανιά
Μηνύματα: 1.009
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην nikman Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην nikman
Προεπιλογή

Παιδιά σας ευχαριστώ όλους για την συμπαράσταση και τις συμβουλές σας. Η συσκευή είναι το γνωστό φωτιστικό της Arcadia με τις Τ5 λάμπες. Αυτό:
http://www.aquaristic.net/shop.php/sid/ee61de17be306348a0f70cca996240b9/cl/details/anid/122052-mw/pgNr/11/Arcadia%20Overtank%20Luminaire%20T5%20120%20cm%204 x54%20W%20-%20marine//listtype/search/searchparam/arcadia
Έχει αγοραστεί από τοπικό πετ-σοπά.
Τα μπάλαστ και τυχόν ασφάλειες είναι καλυμμένα.
Η ειρωνεία είναι ότι είχα αγοράσει παλαιότερα και τον έχω ακόμα ένα σταθεροποιητή τάσης αλλά δεν τον χρησιμοποιώ πλέον. Τότε είχα κάνει την αγορά αυτή για δύο ακριβούς κυκλοφοριτές της Τunze που είχα. Αλλά αργότερα οι κυκλοφοριτές αυτοί πουλήθηκαν κι έτσι καταργήθηκε και ο σταθεροποιητής.
Για την ώρα με το φωτισμό του ενυδρείου την κουτσοπαλεύω με ένα δεύτερο μικρότερο φυσικά φωτιστικό πάλι της Αrcadia και δύο Τ8 που έχω για το Lido και που τώρα το ξεστήνω και έτσι δεν είναι απαραίτητος σε αυτό ο φωτισμός.
Τώρα το απόγευμα θα περάσω από το πετ-σοπ που έγινε η αγορά για να δούμε τι θα κάνουμε. Αλλά δεν ξέρω τι είναι προτιμότερο: να προτιμήσω να το φτιάξω εδώ σε κάποιον ηλεκτρολόγο ή να επιδιώξω να το στείλω Αθήνα στον αντιπρόσωπο κι ότι θέλει προκύψει.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02070 seconds with 11 queries