Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #47  
Παλιά 07-01-08, 23:34
stefanos.f Ο χρήστης stefanos.f δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-12-2002
Περιοχή: Κορυδαλλος
Μηνύματα: 507
Προεπιλογή

Να πω και εγω ο κακομοιρης την γνωμη μου? Δεν υπαρχει συγκεκριμενη απαντηση στην ερωτηση! Αφου διαβασα ολες σας τις απαντησεις και αποψεις σχετικα με το θεμα θα ηθελα να φερω στην προσοχη σας τους εξης παραγοντες με σειρα προτεραιοτητας και σημαντικοτητας κατα την αλλαγη νερου! 1ον) Λιμνη προελευσης των Αφρικανικων Κιχλιδων και βαθος στο οποιο ζουν τα συγκεκριμενα ειδη. 2ον) Μεγεθος ενυδρειου και μεγεθος φιλτρου. 3ον) Φορτιο ενυδρειου σε ψαρια και συσχετισμος αριθμου ψαριων και μεγεθους αυτων. 4ον) Την αποδοχη του γεγονοτος οτι ειναι αδυνατον 100% να φτιαξουμε με οποιονδηποτε τροπο (ακομη και μετα απο 500 μετρησεις) ιδιο το φρεσκο νερο με το ηδη υπαρχον του ενυδρειου. Για παραδειγμα... τα περισσοτερα βιβλια προτεινουν αλλαγη νερου για ειδη που προερχονται απο την λιμνη Malawi περιπου 30-35% την εβδομαδα η ακομη καλυτερα 8-12% καθε δευτερη ημερα ενω για αυτα που προερχοται απο την λιμνη Tanganyika 15-25% καθε 15 ημερες, αναλογα με τα ειδη που κραταμε, η ακομη καλυτερα 6-8% καθε πεντε ημερες... αλλα και αυτο παλι σχετικο ειναι και περνει παααααρα πολυ συζητηση. Εγω προσωπικα σαν εναν τροπο λυσης του προβληματος και αποφυγης απροβλεπτων καταστασεων φροντιζα το φιλτρο να ειναι δυο φορεςμεγαλυτερο απο οτι χρειαζοταν το ενυδρειο και εφαρμοζα και αρκετα αλλα κολπακια που μεχρι σημερα με βοηθησαν σε μεγαλο βαθμο!
__________________
Η υπερηφάνεια προηγείται της συντριβής και το υπεροπτικό πνεύμα της πτώσης.

Αγία Γραφή Παροιμίες 16:18
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01386 seconds with 10 queries