Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #6  
Παλιά 07-01-08, 07:52
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από orck Εμφάνιση μηνυμάτων
μπορεις να δωσεις καποιο επιχειρημα για αυτο; περα απο τον χωρο που πιανει και οτι φαινεται (δεν με ενδιαφερει τιποτα απο τα δυο)
Αν δεν σε ενδιαφερουν αυτα παω πασο.
Ενα λογος μονο εκτος απο αυτους ειναι και αν θελεις και μεγαλυτερο χωρο για υλικα γιατι παρολο που ειναι μεγαλο το εσωτερικο, δεν χωραει και πολλα υλικα λογο του οτι του τρωει πολυ χωρο μεσα το δευτερο διαμερισμα που ειναι για το θερμαντηρα και τη ροη του νερου.
Εγω στο Standard H μοντελο χωρεσα μονο 1 λιτρο substrat, ενα διχτυ με τυρφη και 2 σφουγγαρια μπλε για να χωριζω τα "τμηματα" (της μανας του σφουγγαρια, κομμενα εγκαρσια ομως για να χωρεσουν).
Το εξωτερικo (eheim 2026) χωραει 2 λιτρα SUBSTRATpro, 2 λιτρα EHFIMECH, 1filter pad, 1 filter fleece και 300 γρ sera black peat μεσα σε sera δυχτακι)
Ααα και ειναι και αθορυβο σε σχεση με το juwel.
Διπλα λεφτα ομως.
Για το 240 εγω θα επαιρνα ενα 2028 με ακομα περισσοτερη χωρητικοτητα (7,3 λιτρα) και θα κρατουσα το εσωτερικο (ξηλωμενο) στη καβαντζα για ασφαλεια.
Ετσι εχω κανει με το 180αρι.
Εβαλα το 2026 και εχω το εσωτερικο καβαντζα, αν γινει τιποτα (φτου φτου), βαζω οσα υλικα χωρανε στο εσωτερικο και το βαζω προχειρα μεσα μεχρι να αποκατασταθει η (φτου φτου) βλαβη.
Και δεν χανω τα υλικα και εχω και φιλτρανση.
Το προβλημα ειναι οτι το 2224 δεν καλυπτει μονο του το 240αρι οπως καλυπτει εμενα το 2026 το 180αρι, (γι'αυτο κι ειχα την "πολυτελεια" να βγαλω το εσωτερικο).

Περι ορεξεως κολοκυθοπιτα ομως.
Κουβεντα να γινεται.
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01562 seconds with 10 queries