Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 06-01-08, 19:20
orck Ο χρήστης orck δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 27-12-2006
Περιοχή: Π.Φαληρο
Μηνύματα: 1.052
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην orck Send a message via Skype™ to orck
Προεπιλογή καινουργιο Juwel Rio 240

πριν απο λιγες ημερες παρελαβα το Juwel Rio 240
απο ποιοτητα κατασκευης μπορω να πω οτι ειμαι ικανοποιημενος, καμια σχεση με το Carefour

θα ηθελα τις συμβουλες σας σχετικα με καποια θεματα (δεν εχω ακομη το επιπλο και ουτε βιαζομαι ιδιαιτερα οποτε εχω καιρο να το κανω οσο καλυτερο μπορω)

εχω ηδη ενα στρωμενο εξωτερικο φιλτρο 2224 (700λιτρα την ωρα, 3 λιτρα υλικα) με δεδομενο οτι θα χρησιμοποιησω και το εσωτερικο φιλτρο του, βγαζοντας το πρασινο και μαυρο σφουγγαρι και τοποθετωντας στην θεση του 1 λιτρο ηδη στρωμενο Substrat pro
θα ηθελα να μου προτεινεται εναν καλο τροπο να τοποθετησω την εισοδο/εξοδο του εξωτερικου φιλτρου ωστε να μην εχω νεκρες περιοχες
σκεφτομαι να βαλω το μπαστουνι που ρουφαει το νερο τερμα αριστερα στην γωνια και την φλογερα που ριχνει καθαρο νερο να την βαλω στο πλαινο γυαλι διπλα στην εξοδο του εσωτερικου φιλτρου

απο την εμπιρια σας μπορω να κανω κατι για να προστετεψω το επιπλο απο νερα που πιθανος να μου πεσουν για να μην σκασει;

θα βαλω και δυο μπλε λαμπιτσες για νυχτερινο φωτισμο, σκεφτομαι να κολησω τις λαμπες κατω απο το μαυρο κουτι αναμεσα στις λαμπες με μια σταγονα μαυρης σιλικονης, καμια καλυτερη θεση; φυσικα το μετασχηματιστακι του θα μπει εκτος ενυδρειου

το επιπλο σκεφτομαι να το βιδωσω στον τοιχο με μεταλικα Γ, το ιδιο εκανα και με το επιπλο που εχω τωρα, αυτο μπορει να μου δημιουργησει προβλημα;
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01430 seconds with 10 queries