Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #27  
Παλιά 27-12-07, 00:10
Το avatar του χρήστη abrous
abrous Ο χρήστης abrous δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 30-10-2006
Περιοχή: Ν.Ηρακλειο
Μηνύματα: 211
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην abrous
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από mpampis 1969 Εμφάνιση μηνυμάτων
Μηπως ομως κανοντας το περισσοτερο περιπλοκο γινει πιο ακριβο και πιο απομακρο στους πεερισσοτερους ενυδρειοφιλους εκτος αν η κατασκευη δεν απευθυνετε σε αυτους.
Αυτο ακριβως προσπαθω να αποφυγω. Η αρχικη μου σκεψη μιας και μιλαμε για χομπιστες του ενυδρειου ηταν ακομα και συμβατικη πλακετα και οχι SMD. Σχετικα με το modular της υποθεσης, φοβαμαι οτι θα κανει την αναπτυξη του κωδικα ακομα δυσκολοτερη με αποτελεσμα να μην τελειωσουμε ποτε . Η αποψη μου ειναι να μεινουμε σε αυτες τις βασικες λειτουργιες που περιεγραψα στην αρχη με προσθετο το TDS και Redox που ειπε ο Netblues, κρατωντας για την ωρα την επεκτασιμοτητα που δινει η σειριακη θυρα και η θυρα SPI.Μπορει παντα να φτιαχτει κατι πιο εξελιγμενο στο μελλον αν δουμε οτι αυτο παρουσιαζει ενδιαφερον. Εχω βαλει σαν στοχο στο προσεχες διαστημα να τελειωσω το κοματι των μενου, να κανω τις απαραιτητες μετατροπες για να μπορει να δουλεψει ο bootloader, και να κανω το port σε AVR gcc και ενα σχετικο συμαζεμα ωστε να μπορεσω να δωσω τον κωδικα σε οποιον ενδιαφερεται να βοηθησει.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01300 seconds with 10 queries