Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #29  
Παλιά 25-12-07, 17:22
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nikman Εμφάνιση μηνυμάτων
Ποιο μαγαζί είναι αυτό δε μας λες κι εμάς...
Ποιο πολύ θα ενδιαφέρει αυτούς που θέλουν να αγοράσουν γιατί εγώ έχω ήδη δύο αγορασμένα πριν κανένα χρόνο περίπου. Τότε η διαφορά στη τιμή μεταξύ Aquaristic-shop και εγχώριων μαγαζιών ήταν σχεδόν 50%
Αν αυτό τώρα έχει σχεδόν εξισωθεί είναι πολύ ενδιαφέρον.
ΟΚ, επειδη οταν μου κανει "στραβη" ενα μαγαζι ειμαι ο πρωτος που φωναζω,
θα μιλησω και οταν κανουν και "καλες".
Το Water inn ειναι.
http://www.aquatek.gr/vb/member.php?...poster&t=20582


Δεν ξερω τι παιζει με τις τιμες του water inn αλλα εγω που προσπαθω να κανω ερευνα αγορας πριν απο καθε αγορα μου, επαθα πλακα με τις τιμες σε ορισμενα προιοντα.
Πηρα το Rio 180 (με Τ5 λαμπες, εσωτερικο φιλτρο -το οποιο εβγαλα- και θερμαντηρα) με βαση 270Ε (185Ε+85Ε)
και ειχε και δωροεπιταγη τα μισα λεφτα του ενυδρειου δηλ. 185/2= 92.5Ε.
Εβαλα και αλλα 65Ε και πηρα το εξωτερικο φιλτρο Eheim 2026!!!!!!!!!
(92,5+65=157,5Ε).
Μονο που περιμενα 1 εβδομαδα να φερει το ενυδρειο.
-------------------------
Για να συμπληρωσω :
Μπορει να μη το εχω πολυ καιρο (το 2026) και ετσι δεν μπορω να αξιολογησω την αξιοπιστια του αλλα αυτα που ειδα μεχρι τωρα.
-Ευκολη εγκατασταση.
-Αθορυβο.
-Δεν με δυσκολευει καθολου στη συντηρηση (1 φορα τη βδομαδα βγαζω το Filter fleece και το αλλαζω και καθε 15 ξεπλενω σε νερο ενυδρειου τα καλαθια με τα υλικα (sabstrat, σφουγγαρι, και μακαρονι)
-Ο καδος γεμιζει νερο με την πιεση του "καπακιου" του φιλτρου που λειτουργει σαν "τρομπα" και κατεβαζει νερο απο το ενυδρειο για να γεμισει ο καδος πριν ξεκινησει η λειτουργεια του.
Priming νομιζω το λενε αυτο.

Τα κλασσικα 2215, 2217 δεν το εχουν και δεν ξερω πως γινεται στη περιπτωση τη δικη τους.
Αν μπορει καποιος να εξηγησει.
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη delta66 : 25-12-07 στις 17:22 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01581 seconds with 10 queries