Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #13  
Παλιά 21-12-07, 19:46
Το avatar του χρήστη chris the trik
chris the trik Ο χρήστης chris the trik δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 04-05-2006
Περιοχή: ΤΡΙΚΑΛΑ
Μηνύματα: 123
Προεπιλογή

Η όλη εργασία μου αρέσει και εμένα και συγχαρητήρια για την προσπάθεια που καταβάλεις abrous για να το επιτύχεις. Δυστυχώς οι δικές μου γνώσεις είναι περιορισμένες όχι όμως ανύπαρκτες και δεν θα μπορέσω να βοηθήσω σε μια κατασκευή που θα ήθελα να κατασκευάσω και εγώ.
Σαν δική μου παρατήρηση όχι των κυκλωμάτων και των σχετικών εξαρτημάτων – υλικών της κατασκευής σου είναι ότι η κατασκευή δεν θα με ενδιέφερε τόσο πολύ το μέγεθος της και η τεχνολογία αιχμής όσο τα παρακάτω στοιχεία .
α) η εύκολη υλοποίηση της
β)η εύκολη εύρεση των υλικών
γ)η τμηματική χρήση – κατασκευή των λειτουργιών του κοντρολερ
δ)το μικρό κόστος της κατασκευής
ε)φυσικά η αξιοπιστία της εν λόγο κατασκευής
στ)και τέλος ο εύκολος προγραμματισμός αν χιάζονται τα τσιπάκια που θα χρησιμοποιούνται

θα μπορούσαμε δηλαδή να έχουμε την οθόνη με τους διακόπτες πάνω στο ενυδρείο και να επικοινωνούν με καλώδιο με την όλη κατασκευή την οποία θα την έχουμε κάτω από το ενυδρείο. Στην τμηματική κατασκευή των διαφόρων λειτουργιών όπως έχει πει και ο netblues θα πω ,γιατί να μην είναι ξεχωριστές όχι όλες αλλά αρκετές λειτουργίες του συστήματος αν αυτό είναι δυνατόν, έτσι που εγώ χρειάζομαι ή μπορώ τώρα να φτιάξω το Ph και την αυτόματη αναπλήρωση νερού να τα υλοποιήσω και να τα λειτουργήσω και στο μέλλον να φτιάξω και ότι άλλο χρειάζομαι προς την ολοκλήρωση του προτζεκτ.
Αυτά τα λίγα και σου εύχομαι καλή συνέχεια και να μας ενημερώνεις για τα στάδια της όλης κατασκευής .
Καλές γιορτές σε όλους .
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01508 seconds with 10 queries