Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #3  
Παλιά 18-12-07, 02:31
Το avatar του χρήστη nikman
nikman Ο χρήστης nikman δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 03-05-2006
Περιοχή: Χανιά
Μηνύματα: 1.009
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην nikman Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην nikman
Προεπιλογή

Πριν κάνεις τις αλλαγές τι συμπεριφορά είχε; Ήταν κολλημένη σε κάποιο βραχάκι ή στην άμμο; πώς την ξεκόλλησες;
Εγώ είχα πάρει μία και την είχα αρχικά σε ενυδρείο χωρίς άμμο και ανά δύο μέρες την έβρισκες σε διαφορετικό σημείο.
Κάτι τέτοιο είναι επικίνδυνο γιατί μπορεί να πέσει σε κάποιο κυκλοφορητή ή να τη ρουφήξει κανένα φίλτρο με απρόβλεπτες συνέπειες για το σύστημα σου. Το πρόβλημα στη δικιά μου περίπτωση λύθηκε όταν έβαλα άραγωνιτη στο ενυδρείο. Τότε έσκαψε την άμμο σε κάποιο σημείο μέχρι που βρήκε τζάμι και βεντούζαρε εκεί.
Όταν καμιά φορά αλλάζω θέση στους κυκλοφορητές αλλάζει κι αυτή λίγα εκατοστά σταδιακά τον προσανατολισμό της χωρίς όμως να ξεκολλά και να αιωρείται.
Μία δεύτερη που έχω (διαφορετικό είδος) είναι κολλημένη μόνιμα σε βραχάκι που δεν ακουμπά την άμμο. Όταν χρειάστηκε να μετακομίσω από το σπίτι που έμενα την μετέφερα με το συγκεκριμένο βραχάκι.
Κάποιες φορές είναι ορθάνοιχτες και στα χάη τους και τότε καλό είναι να τις ταΐζεις. Επίσης έχουν ανάγκη και το ακτινικό φως.
Έχεις κάποια φώτο της ανεμώνης σου;
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01361 seconds with 10 queries