Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #3  
Παλιά 16-12-07, 00:18
Panis Ο χρήστης Panis δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 14-12-2007
Περιοχή: Λευκωσια,Κυπρος
Μηνύματα: 16
Προεπιλογή

ευχαριστω φιλε για τις εισηγησεις.
το 10-10 το αποκλειω και εγω.
για θεμα πολλων ψαριων συμφονω ισως ειναι προβλημα στο μελλον. οσο αφορα υβριδισμο αποκλειεται με τα ειδη που εχω προαναφερει. το duboisi δεν υβριδιζει τα ικολα και τα ilangi ανηκουν σε διαφορετικες οικογενοιες. (black & moori αντιστοιχα). τωρα οσον αφορα επιθετικοτητα αυτη ειναι σπανια μεταξυ δυο διαφορετικων ειδων tropheus. (υπαρχει παρα πολυ μεταξυ τους).
ο σκοπος μου ειναι να τα μειωσω σε 15ανα ειδος οταν ξεκαθαρισουν τα φυλλα των ψαριων και δημιουργηθει η σχετικη ιεραρχια (αν δεν το κανω μαλλον θα το κανει η φυση). παντως το σκεφτομαι και εγω για ενα ειδος.
ευχαριστω και παλι για τις συμβουλες
-------------------------
πιο συγκεκριμενες ερωτησεις για να ακουσω και την δικη σας γνωμη
1) αρκετοι προτεινουν οτι κατα την αφιξη των tropheus να γινεται και μια ελαφρια θεραπεια (βουτωτντας τα πρωτα flakes στο εν λογο φαρμακο) με metronidazole η αλλο παρομοιο φαρμακο.
εχει κανενας ιδιαν εμπειρια?
το θεωρειται σωστο?
2) πολλοι λενε οτι δεν πρεπει να βαλω με μιας ολα τα ψαρια λογω του οτι τα καινουργια σχετικα φιλτρα μπωρει να μην τα αντεξουν. αλλοι ομως λενε οτι ειναι καλυτερα να μπουν με μιας ολα τα ψαρια μεσα γιατι ισως οταν βαλλω μετα τα αλλα να εχω προβληματα.
εσεις τι προτεινεται?

ευχαριστω εκ των προτερων

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Panis : 16-12-07 στις 00:18 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01539 seconds with 11 queries