Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #24  
Παλιά 08-12-07, 02:14
Το avatar του χρήστη tsikis
tsikis Ο χρήστης tsikis δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-05-2006
Περιοχή: Σαλαμίνα-Άνω Καλαμάκι
Μηνύματα: 560
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην tsikis Send a message via Skype™ to tsikis
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από WILD_RIDER Εμφάνιση μηνυμάτων
Εν ταχει θα σου πω οτι εχω δουλεψει σε εταιρεια που παραγει ηλιακους θερμοσιφωνες και αυτο που ειπες για το εμαγε δεν παιζει και θεωρειται φτηνη λυση στον κλαδο. Φροντισε καλυτερα να χρησιμοποιεις χαλκινα που δεν πιανουν αλατα γιαυτο και δινουν εγγυηση 50 χρονια!
Δεν σκανάρεις την εγγύηση των 50 ετών μπας και με πείσει να αλλάξω θερμοσίφωνα?

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από WILD_RIDER Εμφάνιση μηνυμάτων
mariaL
Όπως βλεπεις ολοι εχουμε δικιο οποτε .... δες τα σαν λυσεις και επελεξε αυτο που σου ταιριαζει καλυτερα. Μην ανησυχεις παντως γιατι σε καθε περιπτωση .... δεν θα πας σε δικηγορο.
και ακριβώς από κάτω
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από WILD_RIDER Εμφάνιση μηνυμάτων
Επι της αρχης ομως θα πω οτι εθεσα ενα δεοντολογικο θεμα στο οποιο δεν πηρα απαντηση διοτι δεν θεωρω σωστο να βαζουμε νερο στα ψαρια που εμεις δεν πινουμε.
Τελικά το ένα ή το άλλο για σένα? Με μπέρδεψες. Έχουν όλοι δίκιο ή όχι?

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από WILD_RIDER Εμφάνιση μηνυμάτων
Ναι επινα παλια οταν πηγαινα σε ενα χωριο εξω απο τη Ναυπακτο. Ειχε ενα ποταμι που ψαρευαμε και πιναμε και νερο γιατι ηταν πεντακαθαρο.
Πως ήσουν σίγουρος για το πεντακάθαρο? Είχες μετρήσεις? Ήσουν τόσο σίγουρος ότι κάτι δεν είχε πχ ψοφήσει κάποιες 100άδες μέτρα πιο πίσω? Παράδειγμα και μόνο... Μην το δέσεις...Ηπιες νερό.Δεν έπαθες κάτι... Και ευτυχώς δηλαδή, μια ζωή γερός να είσαι..Αλλά ρωτάω. Πόσο σίγουρος ήσουν.???

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από WILD_RIDER Εμφάνιση μηνυμάτων
ΜΟΝΟ οποιος εχει χαλκινο μποιλερ μπορει να πιει.
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από WILD_RIDER Εμφάνιση μηνυμάτων
Πιστοποιηση? Απο ποιον? Σκαναρισε μια να την δουμε! Πιστοποιησεις μπορουν να υπαρξουν για ολα τα πραγματα αλλα κανενα συστημα δεν ειναι αδιαβλητο
Τα χάλκινα μπόϊλερ έχουν πιστοποίηση? Και πάλι δεν ξέρω. Ρωτάω. Και το "κανένα σύστημα δεν είναι αδιάβλητο" δεν αφορά τα χάλκινα μπόϊλερ?

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από WILD_RIDER Εμφάνιση μηνυμάτων
Και για να τελειωνει το παραμυθι .....
Όλα αυτά τα οποία ισχυρίζεσαι τα χαρακτηρίζεις ως παραμύθι?

Διαβάζω τις ερωτήσεις και τις απαντήσεις όλων.
Από κάποιους είδα μια προσπάθεια να τεκμηριώσουν αυτά που λένε πχ μετρήσεις TDS, παραπομπή σε σελίδες κτλπ.


Εσύ πως τεκμηριώνεις αυτά που λες?
Λέγοντας απλά...

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από WILD_RIDER Εμφάνιση μηνυμάτων
εχω δουλεψει σε εταιρεια που παραγει ηλιακους θερμοσιφωνες
Τί δουλεια έκανες εκεί πχ για να πειστώ?
Κατασκεύαζες? Τοποθετούσες? Συντηρούσες? Απλά μετέφερες?

Χωρίς (ειλικρινά) να θέλω να σε θίξω μπορείς να τεκμηριώσεις αυτά που λες?
Θα σου έλεγα απλά ότι το θέμα με ενδιαφέρει.Θα ήθελα να ξέρω.
Όχι τόσο για τα ψάρια (μιας και εγω προετοιμάζω το νερό σε κάδο με θερμοστάτη από την προηγούμενη και δεν κάνω αλλαγές απευθείας από το δίκτυο) αλλά για εμενα και μόνο...

Φιλικά πάντα...
__________________

Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01783 seconds with 10 queries