Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #42  
Παλιά 27-11-07, 21:53
Το avatar του χρήστη steady
steady Ο χρήστης steady δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 03-02-2005
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ(ΚΑΤΩ ΠΑΤΗΣΙΑ)-ΚΑΛΑΜΑΤΑ
Μηνύματα: 2.320
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην steady
Προεπιλογή

παιδια προμηθευτικα δυο ειδη κοπιδιων τελικα και εκανα μερικα πειραματα το σκ!
το ενα γεμιζει απο πισω πετρελαιο ειναι κινεζικο και εχει μονο εναν τροχο και εκανε 6€
το αλλο το πειρα 9,5€ απο πρακτικερ δεν γεμιζει πετρελειο αλλα εχει πολους τροχους!
δοκιμες εκανα σε 5αρι και 8αρι τζαμι
το διαμαντακι που γεμιζει απο πισω κοβει ικανοποιητικα το 5αρι τζαμι αλλα το 8αρι αρκετα δυσκολα!
αντιθετα αυτο του πρακτικερ κοβει μια χαρα και 5αρι κι 8αρι τζαμι και το μια χαρα το λεω αφου τα τζαμια σπανε μετα με πολυ λιγοτερη πιεση απο το προυγουμενο!
το θεμα του να περνει πετρελαιο απο πισω δεν μου φανηκε να εχει τοση σημασια αφου ειχα διπλα ενα βαζακι με πετρελαιο και πριν καθε κοπη βουταγα μεσα την κεφαλη απο το κοπιδι που δεν επερνε πετρελαιο και γινοταν μια χαρα δουλεια!
ισα ισα το να εχει πολλες κεφαλες νομιζω ειναι ποιο σημαντικο αφου οπως εμαθα<αν εμαθα σωστα> αυτα που γεμιζουν απο πισω εχουν παντα ενα μεγεθος διαμαντιου!


εκοψα λοιπον με επιτυχια τα τζαμια χωρις να σπασω ουτε ενα!τα ερωτηματα μου τωρα ειναι
1)δεν εχω βρει κατι ικανοποιητικο να χρησιμοποιησω για γωνιαστρα! χρησιμοποιησα μια σανιδα τη μια φορα ενα κομματι τζαμι την αλλη αλλα νομιζω και στις δυο περιπτωσεις ευκολα σου ξεφευγει το διαμαντακι και χαλαει το τζαμι....
καμια ιδεα?μηπως ξερει κανεις γωνιαστρες σαν και αυτες των τζαμαδων που βρισκω?ακομα οι γωνιες που εχουν οι ξυλουργοι τι σας λενε?
2)δεν καταφερα να κοψω απο κομματι τζαμι μια μικρη λωριδα πχ απο τζαμι 50*50 να κοψω λωριδα 50*5 βασικα δεν βρικα τροπο να σπασω τη μικρη λωριδα
σε αντιθεση με την κοπη ενος κομματιου στη μεση που εβαζα κατω απο την χαρακια ενα κομματι ξυλο κραταγα σταθερη την μια ακρη του τζαμιου κατω και την αλλη την πιεζα αποτομα και με δυναμη και εσπαγε πανευκολα!
εσεις μετα τη χαρακια πως σπατε?ειτε ειναι να κοψεται στη μεση ειτε μια λωριδα!
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  PB270001.jpg
Εμφανίσεις:  1171
Μέγεθος:  18,1 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  PB270004.jpg
Εμφανίσεις:  1039
Μέγεθος:  29,5 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  PB270007.JPG
Εμφανίσεις:  1981
Μέγεθος:  137,7 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  PB270009.JPG
Εμφανίσεις:  1210
Μέγεθος:  143,4 KB  
__________________
ΚωΣτΑς
διαβαζω για την εξεταστικη...οχι για μενα για τη φουκαριαρα τη μανα μου
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02329 seconds with 12 queries