Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #21  
Παλιά 22-11-07, 17:16
Το avatar του χρήστη Giannis-Patra
Giannis-Patra Ο χρήστης Giannis-Patra δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 21-11-2007
Περιοχή: Πατρα
Μηνύματα: 40
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Βαγγέλης (Dearangelo) Εμφάνιση μηνυμάτων
-------------------------


... καλό πτυχίο φίλε μου!

το μόνο όμως που είπα, ήταν.. "what if?"
η μήπως δεν?

Ευχαριστώ!να'σαι καλά!Οχι και κατηγορηματικα ΟΧΙ δεν προκειται να κολλησει ποτε πανω σε σιλικονη!
αν κοιταξεις πισω απο την σιλικονη που είναι για τζαμια θα διαπιστωσεις και μονο σου οτι λεει καθαρα''οι αρμοι εφαρμογης πρεπει να ειναι καθαροι και στεγνοι''.
Θα στο διατυπωσω καπως αλλιως απο την μεχρι τωρα εμπειρια μου σε υλικα μεσω της σχολης!Το τζαμι που βλεπεις μπροστα σου μπορει να φαινεται στιλπνο και καθαρο αλλα πίστεψέ με ,αν το ιδιο το τζαμι το δεις σε ενα απλο οπτικο μικροσκοπιο θα δεις οτι δεν ειναι καθολου στιλπνο και λειο αλλα εχει λακουβιτσες που δεν φαινονται με γυμνο ματι!Εκει ειναι που μπαινει η σιλικονη οταν κολλαμε και γινεται η συγκρατηση των 2 τζαμιων μεταξύ τους!Αν δεν υπηρχαν αυτες οι ονομαζομενες ''ατελειες'' δεν θα μπορουσαμε να τα κολλησουμε τα τζαμια!
Και μιας και μιλαμε για υαλο να σου πω οτι μικροκοσμικα μιλαμε για υλικο με μια απο τις χειροτερες διεθετησεις μοριων!

Φιλικα παντα μιλώντας δεν το πεζω Επιστημονας'' απλα μεταδιδω αυτα που εχω μαθει 6 χρονια στην σχολη μου!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01494 seconds with 10 queries