Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #14  
Παλιά 20-11-07, 05:13
WILD_RIDER Ο χρήστης WILD_RIDER δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 10-11-2007
Περιοχή: .
Μηνύματα: 160
Προεπιλογή

1) octania246: Κι εμενα μου αρεσει πολυ το κουρμπαριστο τζαμι χωρις ενωση αν και μετα απο 5-6 χρονια θα ειναι σχετικα δύσκολο να βρεθεί άλλο καπάκι που να εχει τετοιες διαστασεις και να ταιριαζει σε κουρμπαριστο καπάκι. Στο 200 λιτρο που έχω τώρα επι δεκαετιας, στα 5-6 χρονια αναγκαστηκα ν' αλλαξω καπακι και επειδη οι διαστασεις του ειναι στανταρισμενες βρηκα ευκολα. Εδω ομως ειναι ενα θεμα αλλα μου φαινεται οτι θα το τζογαρω.

2) steady: Για το θέμα του πάχους του τζαμιου εχουν γραφτει παρα πολλα και σιγουρα εξαρταται απο ατην τεχνολογια. Οι εμπειριες όμως των Andreas301 και Stelios_Rjk όπου τα τζάμια εκαναν κοιλια θα πρεπει να μας εαυσθητοποιησουν. Στο δικο μου το παλιο 200litro δεν υπάρχουν κοντρες αλλα έχει τζάμι 8mm τη στιγμη που τα τωρινα 200 λιτρα βγαινουν με τζαμι 6mm (δηλ 25% λεπτοτερο τζαμι) και κοντρες. Και μη νομιζεις οτι και οι βιομηχανιες δεν κανουν λαθη ..... στο κατω κατω απο ανθρωπους αποτελουνται και αυτες! Το θεμα του sump που εθεσες ομως ειναι παρα πολυ σοβαρο αν και εχω ήδη το Eheim Professionel 3 και έλεγα να βάλω αλλο ένα λογω του αυξημενου μεγεθους.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01374 seconds with 11 queries