Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #45  
Παλιά 16-11-07, 15:27
infer0s
Guest
 
Μηνύματα: n/a
Προεπιλογή

Ηρθαβ την τριτη τα πραγματα τελικα!Ολα ειναι σε αψογη κατασταση και αυριο τηα τα εγκαταστησω.Αργησα να τα βαλω γιατι εφτιαξα και τη βαση απο τους σωληνες Pvc ποθ πηρα απο τον σταματιου που θα κολλησω σημερα,πιστευω ως αυριο να εχοθν στεγνωσει...
Τελικα δεν αντισταθηκα και πηρα και αλλα 10 κιλα ΖΒ για να στρωσει το ενυδρειο μαι και καλη,τωρα εχω συνολικα 30 κιλα βραχο.Πηρα και 2 λαμπες 1,15 της Arcadia μια sunlight 13-14000k(δε θυμαμαι ακριβως) και marine blue 54w τ5,με μπαλανς που αγορασα απο καυκα και στεγανα καροφυσια που πηρα απο τον ωκεανο,τις εχω βαλει στη κονταρα που εχω στο πισω μερος του ενυδρειου που της χωρεσε ανετα και εβαλα πανω τους ενα μεγαλο καμπυλοτο ανακλαστηρα που επισης πηρα απο τον καυκα,
σκεφτομαι μελλοντικα να παρω και μαι ακομα sunlight για να την βαλω στη μεση του ενυδρειου ετσι ωστε να εχω παντου επαρκες φως,αν και το ενυδρειο ειναι πολυ στενο και τουλαχιστον αρχικα με ενδιαφερουν μονο τα soft κοραλλια...
Οπως εχω πει και παλιοτερα τωρα εχω δυο κυκλοφορητες κοραλλια2 την μια την εβαλα στο αριστερο παλινο τζαμι και την αλλη στο δεξι στη μεση περιπου τοσο σε υψος οσο και παλτος των τζαμιων,ειναι αυτη η καλυτερη θεση?Η κολλα pvc θα στεγνωση απο σημερα το μεσημερι ως αυριο?
και τελος μια και θελω να βαλω αρκετα ψαρια
θελω να παρω και δευτερο φιλτρο εξωτερικο για να το κανω χημικο,θα ειναι μεγαλυτερο απο αυτο που εχω που ειναι βιολογικο(fluval 204) για να του βαλο γυαλοβαμβακα,ανθρακα κλαι αντιφωσφορο καθως και hyperSorb και παρεμφερει υλικα για να καλυψουν καπως το ελλειμα που εχω λογο μικρου σκιμμερ,η μηπως να κανω το μεγαλο φιλτρο βιλογικο και το μικρο χημικο?
Ειμαι μεταξυ του Fluval 404 και του eheim ecco 300 νομιζω (λιγο μικροτερο απο το fluval 100 λιτρα λιγοτερ κατι τετοιο) ποιο μου προτεινετε?
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01345 seconds with 10 queries