Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #27  
Παλιά 08-10-07, 18:12
Το avatar του χρήστη JONNY
JONNY Ο χρήστης JONNY δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 21-10-2006
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ-ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ
Μηνύματα: 109
Προεπιλογή

Kαι εγώ από τα σκούπιδια τον μάζεψα τον κοπράκο του avatar από 2μηνών,τώρα ειναι 18μηνών.Ελπίζω να σε βοηθήσει ο "τρόπος μου"(και εμένα μου τον προτεινάν).

Απο την πρώτη μέρα ο Γκέκας περιορίστηκε σε πάρκο για σκύλους,μια απλή περίφραξη που χωράει το κρεβάτι του,την πάνα(αν δεν την σκίζει) του και το νερό, για τις ώρες που λείπουμε από το διαμέρισμα για τις δουλειές μας και για τον βραδυνό ύπνο του,όλες τις αλλές ώρες η πορτά ήταν ανοιχτή.
Βέβαια η εισοδός του στο πάρκο εγίνε σιγά,σιγά να φανταστείς τις πρώτες μέρες και έγω εκεί μέσα την πέρναγα αρκετές ώρες μαζί του παίζοντας ή απλά καθόμουνα μαζί του.
Αυτό έγινε για να καταλάβει ότι όταν λείπουμε ή όταν κοιμόμαστε δεν πειράζει τίποτα έκτος από τα παιχνιδιά του και βέβαια ότι δεν τα κάνουμε παντού παρά μόνο στην πάνα.Για έξι μήνες μέτα παραλλήλα με εκπαίδευση υπακοής ήταν μέσα στο πάρκο,όταν τώρα μάσαγε κάτι που δεν έπρεπε δυνατή φώνη μαλώμα και πάντα του έδινα κάτι δίκο του να σκισεί,να το κανεί ότι θέλει και τον επιβραβευά μετά με χάδια ή λιχούδιες.
Μέτα από τους 6 μήνες τον τέσταρα με ανοιχτή πόρτα και μόνο στο σαλόνι ελευθερό(τα άλλα δωμάτια κλειστά),αν έβρησκα ζημιά όταν επέστρεφα το έκλεινα πάλι μέσα,οπότε σε κανένα μήνα του αφήσα σταδιακά όλα τα δώμάτια ανοιχτά και τα πράγματα μου σαν να μην έχω σκύλο,δεν κρύβω τίποτα και ο Γκέκας δεν πείραζει τίποτα,έχω να δώ ζημιά από όταν ήταν 7 μηνών.
Όσο για τα παλιά παπουτσιά που λές σε εμένα δουλέψε το σύστημα σου αλλά με μαξιλάρι(ήταν του υφάσματος ο δικός μου).Εχω ένα μαξιλάρη που το θεώρησε από την πρώτη στιγμή δικό του,αυτό του το άφησα να το σκιζεί και να το πιπιλάει πριν κοιμηθεί,με το που πλησίαζε αλλό έπεφτε κραξιμό όποτε ασχολήθηκε μόνο με αυτό και ακόμα το έχει πάντα μαζί του!

Συγνώμη αν κούρασα αλλά λίγο ελπίζω να βοήθησα.Με σωστές κινήσεις από κουτάβι δεν χρειάζεται να περιμένεις να γίνει 3χρονών για να χαλαρώσεις!
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01556 seconds with 11 queries