Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #8  
Παλιά 24-09-07, 11:55
gemini_str Ο χρήστης gemini_str δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 01-06-2004
Περιοχή: Ηράκλειο Κρήτης
Μηνύματα: 169
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην gemini_str
Προεπιλογή Κλείσαμε μήνα

Σήμερα κλείνουμε μήνα και με την ευκαιρία είπα να βάλω μερικές φωτογραφίες ακόμα. Βέβαια δεν είναι σημερινές αλλά η πρώτη όπου φαίνεται και το σωληνάκι από την συνεχείς συμπλήρωση φρέσκου νερού από τις 16-09-07 και οι υπόλοιπες από τις 21-09-07 (free swimming στις 24-08-07).

Έχω χωρίσει τα μικρά από τους ανάδοχους γονείς όπως είχα αναφέρει και σε προηγούμενο ποστ στο διπλανό δεύτερο μισό του ενυδρείου. Οι γονείς βέβαια αρχικά είχαν άλλη άποψη και κατάφεραν να περάσουν δύο φορές πίσω στα μικρά από ένα κενό που υπάρχει στο χώρισμα και στο καπάκι 2 εκατοστών, αλλά τώρα ηρέμισαν.

Χθες το βράδυ οι ανάδοχοι γονείς έκαναν δικά τους καινούργια αυγά, προτιμώντας το τζάμι και όχι τον κώνο που υπήρχε διαθέσιμος.
Όσο αφορά την ανάπτυξη των μικρών θεωρώ ότι είναι ικανοποιητική, αλλά τελικά υπάρχουν μερικά με δυσπλασία και άλλα που έχουν μείνει πίσω στην ανάπτυξη.

Ξέρω ότι θα πρέπει να «αφαιρέσω» αυτά με την εμφανή δυσπλασία αλλά δεν το έχω αποφασίσει για τα καλά, ώστε και περισσότερος χώρος να μένει για τα υπόλοιπα και λιγότερο να βρωμίζει το νερό.

Οι βιολογικοί γονείς των μικρών βρίσκονται επίσης σε άλλη γεννήστρα και ετοιμάζονται και αυτά για νέα αυγά. Ίσως όμως ξαναχρειαστεί να τα μεγαλώσουν και αυτά οι άλλοι γονείς. Θα δείξει.
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  P9161364.JPG
Εμφανίσεις:  272
Μέγεθος:  40,4 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  P9211372.JPG
Εμφανίσεις:  267
Μέγεθος:  23,4 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  P9211373.JPG
Εμφανίσεις:  255
Μέγεθος:  31,7 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  P9211376.JPG
Εμφανίσεις:  295
Μέγεθος:  44,5 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  P9211378.JPG
Εμφανίσεις:  308
Μέγεθος:  49,2 KB  
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01522 seconds with 11 queries