Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #7  
Παλιά 23-09-07, 19:36
Το avatar του χρήστη klaz
klaz Ο χρήστης klaz δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 13-09-2005
Περιοχή: εις την συμπρωτευουσαν....
Μηνύματα: 3.900
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από mikele Εμφάνιση μηνυμάτων
εχει πραγματικα πολυ ψαξιμο και εγω πηρα πολυ φορα εε?? σας ευχαριστω για τις συμβουλες σας θα το προχωρησω αργα και σταθερα....ψαρια σε κανα 3μηνο λεω....
-------------------------
τελειωσα με το αδειασμα καθαρισμα του ενυδρειου καθως και του εξωτερικο φιλτρο με μακαρονι της σερα και σαπστρειν......τα υλικα ειναι σχετικα καινουργια γιαυτο και τα κρατησα πλενοντας καλα...(αν ειναι λαθος θα αγορασω καινουργιο)....... το ενυδρειο ειναι ετοιμο σιγα σιγα να ξαναστηθει.......ελεγα για ζωντανη αμμο και ενα ζωντανο βραχο ετσι ωστε να το βαλω μπρος να στωνει απο αυριο το φιλτρο μου......διαβασα οτι για "ψαρια μονο" ισχυουν τα ιδια τεστ με του γλυκου αρα και το στρωσιμο ειναι το ιδιο απλα κραταει πιο πολυ (3μηνες)....καλα δεν ειναι για αρχη..??? θερμοκρασια 25.....τι αλλο να εχω στο νου μου ...καλη κυκλοφορια νερου...ο ανθρακας θα ειναι μονιμα στο ενυδρειο..?? πως θα το στρωσω και να διατηρω ζωντανω το βραχο και την αμμο..?? με αμμωνια...
-------------------------
refractometer τι ειναι δεν καταλαβα...???
και δευτερο κυκλοφορητη θα χρειαστω..??
ισχυει οτι η κυκλοφορια πρεπει να ειναι 20πλασια του ενυδρειου....??
σας ευχαριστω..πολυ
απο το τελος προς την αρχη...
ειναι νσχετικο.20 φορες το ενυδρειο σου,μαλλον θα ελεγα οτι ειναι οκ για fish only,ενω για reef 60 και βαλε...
αλλιως διαθλασιομετρο,ειναι και το πιο ακριβεστατο οργανο μετρησης αλατοτητος.πολυ σημαντικο εργαλειο...
ριξε διαβασμα πολυ,γιατ5ι αν κρινω απο τις ερωτησεις σου εχεις ΤΕΡΑΣΤΙΑ κενα.....τα υλικα βιολογιας που εχεις εαν τα πλυνεις πολυ καλα εισαι οκ...
βαζεις αντιστροφης οσμωσης νερο,και αλατι και μαζι μεκυκλοφορητες το αφηνεις να διαλυθει κανα 2 μερες..μετρας αλατοτητα αναλογως τι θελεις να κανεις και συνεχιζεις....
στρωσιμο κανεις με ζωντανο βραχο(ο οποιος στην αρχη αν ειναι ακουραριστος περιεχει αμμωνια),και ριχνοντας και βακτηρια βοηθας το ξεκινημα της βιολογιας...ανθρακας και αντιφωσφορο σε μπολικες δοσεις.΄...
και ΔΙΑΒΑΣΜΑΑΑΑΑΑΑ.....
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01573 seconds with 11 queries