Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #6  
Παλιά 23-09-07, 19:27
Το avatar του χρήστη mikele
mikele Ο χρήστης mikele δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 06-12-2005
Περιοχή: thessaloniki
Μηνύματα: 2.027
Προεπιλογή

εχει πραγματικα πολυ ψαξιμο και εγω πηρα πολυ φορα εε?? σας ευχαριστω για τις συμβουλες σας θα το προχωρησω αργα και σταθερα....ψαρια σε κανα 3μηνο λεω....
-------------------------
τελειωσα με το αδειασμα καθαρισμα του ενυδρειου καθως και του εξωτερικο φιλτρο με μακαρονι της σερα και σαπστρειν......τα υλικα ειναι σχετικα καινουργια γιαυτο και τα κρατησα πλενοντας καλα...(αν ειναι λαθος θα αγορασω καινουργιο)....... το ενυδρειο ειναι ετοιμο σιγα σιγα να ξαναστηθει.......ελεγα για ζωντανη αμμο και ενα ζωντανο βραχο ετσι ωστε να το βαλω μπρος να στωνει απο αυριο το φιλτρο μου......διαβασα οτι για "ψαρια μονο" ισχυουν τα ιδια τεστ με του γλυκου αρα και το στρωσιμο ειναι το ιδιο απλα κραταει πιο πολυ (3μηνες)....καλα δεν ειναι για αρχη..??? θερμοκρασια 25.....τι αλλο να εχω στο νου μου ...καλη κυκλοφορια νερου...ο ανθρακας θα ειναι μονιμα στο ενυδρειο..?? πως θα το στρωσω και να διατηρω ζωντανω το βραχο και την αμμο..?? με αμμωνια...
-------------------------
refractometer τι ειναι δεν καταλαβα...???
και δευτερο κυκλοφορητη θα χρειαστω..??
ισχυει οτι η κυκλοφορια πρεπει να ειναι 20πλασια του ενυδρειου....??
σας ευχαριστω..πολυ
__________________
  1. ph7
  2. gh4
  3. kh3
  4. no2 0-0.3mg/l
  5. no3 12.5mg/l
  6. nh4nh3 omg/l
  7. po4=1mg/l

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mikele : 23-09-07 στις 19:27 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01418 seconds with 11 queries