Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #7  
Παλιά 13-09-07, 18:25
Alucard Ο χρήστης Alucard δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 29-08-2004
Περιοχή: Ηράκλειο Κρήτης
Μηνύματα: 60
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Alucard
Προεπιλογή

Δεν είμαι σίγουρη. Είμαι σίγουρος

Έκανα test GH και το διάλυμα πρασινίζει σχεδόν αμέσως. Ακριβή αριθμό είναι δυσκολο να πω αλλά σίγουρα κάτω από 5. Μια χαρά είναι πιστεύω. Μπορώ να πετύχω τις σκληρότητες που θέλω.

Ο λόγος που επιμένω σε καρδινάλιους (συν του ότι είναι πιο όμορφοι ) είναι οι θερμοκρασίες που αναπτύσονται το καλοκαίρι. Δεν έιναι καθόλου πρακτικό να προσπαθήσω να διατηρήσω το ενυδρείο στους 26. Θα πρέπει να είμαι όλη την ώρα μ'εναν κουβά στο χέρι και να συμπληρώνω νερό. Γύρω στους 28 είναι μια χαρά νομίζω.

Το παρακάτω κείμενο είναι από το tsamisaquarium :
"Άλλα είδη Corydoras πάλι ανήκουν στα ψάρια που προτιμούν πιο ζεστά νερά. Εδώ μπορούμε να φέρουμε σαν παράδειγμα τα C. sterbai και C. schwartzii για τα οποία η ιδανική θερμοκρασία είναι οι 28-30 °C"

Μπερδεύτηκα.. Δεν ισχύει αυτό ? Γνωρίζεις κάποια είδη corydoras που ταιριάζουν καλύτερα σε αυξημένες θερμοκρασίες?
Αν δηλαδή εγώ διατηρώ μια θερμοκρασία στους 27 το χειμώνα και μέχρι 28-28,5 το καλοκαίρι θα υπάρχει πρόβλημα για τα ψάρια που έχω επιλέξει?

Ποταμίσια άμμος υπάρχει εδώ και 3 χρονία περίπου στο ενυδρείο μου. Να ναι καλά ο newfish για την δωρεά του
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01441 seconds with 10 queries