Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #10  
Παλιά 10-09-07, 13:08
Το avatar του χρήστη Παπαδόπουλος Κώστας
Παπαδόπουλος Κώστας Ο χρήστης Παπαδόπουλος Κώστας δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 21-05-2007
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 334
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από netblues Εμφάνιση μηνυμάτων
α. Ναι (καθοτι μη αντιβιοτικο.)
β. Μια φορα 200mg/100l , το αφηνεις 48 ωρες και μετα το απομακρυνεις ειτε με ανθρακα ειτε με δυο συνεχομενες αλλαγες νερου 50%

Το ιδιο ειναι.. Τα μαγαζια με κτηνιατρικα ειναι τα ιδια για σκυλους και κοτες...
Απλα θες μαγαζι με κτηνιατρικα φαρμακα, εμβολια και τετοια ΟΧΙ πετσοπ..
Σ' ευχαριστώ πολύ για την αμεσότητα της απάντησης σου .
-------------------------
Σε μια πρώτη προσπάθεια δεν κατάφερα να βρώ το levoplix .
Σε κουβέντα με κτηνίατρο, μου είπε μεν οτι στην Ελλάδα δεν έρχεται Levamisole και οτι στην Αγγλία όταν ήταν να δοθεί σε κάποιο σκύλο, ο ιδιοκτήτης υπέγραφε οτι έλαβε γνώση για τις παρενέργειες του φαρμάκου .... για εφαρμογή σε ψάρια δε, δεν το συνιστούσε. Τώρα ήξερε τι έλεγε ή όχι, δεν ξέρω.... Υπάρχει κάποιο προιόν της Aquarium Munster :dactumor
το οποίο μπορώ να βρώ.
....dactymor is a special treatment for ornamental fresh water fish against skin worms (Gyrodactylus), gill worms (Dactylogyrus) and tapeworms (Cestodes).
Infected fish may show different symptoms: Gill worm infestation results in an increased respiratory rate. Ornamental fish with tapeworm infection frequently lose weight rapidly despite normal eating habits. Skin worm infestation will cause fish to attempt to rid themselves of the parasites by scraping. With the special active ingredient Praziquantel dactymor fights effectively and well-tolerable against any of these worm infections. Aquarium Münster succeeded in making the well-known ingredient Praziquantel soluble in water. Κάνει τίποτα με το camallanus;

Συνεχίζω φυσικά την αναζήτηση του levoplix. (Ποιός το έχει τέλος πάντων αυτό το φάρμακο να του το αγοράσω ... )
Σας έπρηξα το ξέρω sorry
__________________
\

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Παπαδόπουλος Κώστας : 10-09-07 στις 13:08 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02402 seconds with 10 queries