Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #6  
Παλιά 24-08-07, 21:45
ΖΩΟΦΙΛΙΑ Αγ.Στεφάνου Ο χρήστης ΖΩΟΦΙΛΙΑ Αγ.Στεφάνου δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 07-01-2007
Περιοχή: Aγ. Στέφανος
Μηνύματα: 192
Προεπιλογή

Αφ`ενός να κάνω μία διώρθωση. Τα Juwel πλέον έχουν 5 ΧΡΟΝΙΑ εγγύηση.
Αφ`εταίρου θα συμφωνήσω πλήρως με τον PascM (και όχι λόγω συντεχνίας ) και θα συμπληρώσω (διαφωνόντας με τον φίλο), ότι στο 98% των περιπτώσεων τη ζημιά την πληρώνει το κατάστημα, 1% ο πελάτης και 1% η αντιπροσωπεία.
Κατ`αρχήν όταν πωλείται ένα ενυδρείο, ελέγχεται ΠΑΝΤΑ μπροστά στον πελάτη, για τον εξοπλισμό και τα τζάμια. Αν καμιά φορά λόγω φόρτου δεν προλάβει το κατάστημα, πρέπει ο πελάτης να το κοιτάξει (γουρούνι στο σακί. Το 1% των περιπτώσεων που την πληρώνει ο πελάτης είναι όταν ΚΑΚΩΣ... ο ίδιος δεν έχει κρατήσει την απόδειξη (πόσοι τις κρατάτε;; και το κατάστημα δεν δίναται ή δεν θέλει να βοηθήσει. Το άλλο 1% είναι όταν ο εισαγωγέας παίρνει τον χαλασμένο εξοπλισμό ΧΩΡΙΣ την απόδειξη (που έχει πετάξει ο πελάτης) και λόγω καλής συνεργασίας τον ανταλλάσει.
Στο 98% των περιπτώσεων λοιπόν, έρχεται ο πελάτης με τον κυκλοφορητή, το φίλτρο, τον θερμοστάτη, το φωτιστικό στα χέρια, σου λέει ότι δεν ξέρει πού είναι η απόδειξη και σε ρωτάει τι γίνεται. Και τότε τι γίνεται λέτε;;; του λες να σου δώσει άλλα 30, 40, 50 ευρώ για κάτι που δεν φταίει; του λες να πάει να πνιγεί ή να λειτουργήσει το ενυδρείο χωρίς τον εξοπλισμό;;; ΟΧΙ... τρως το εν λόγω χαλασμένο και του δίνεις ένα καινούριο.
Καλώ όποιον θέλει να έρθει αύριο το πρωί στο μαγαζί να του δώσω 10 θερμοστάτες, 15 κυκλοφορητές, 3 φωτιστικά, 1 Ballast για Τ5, 2 αεραντλίες και 3 αυτόματες ταϊστρες που τα έχω και τα καμαρώνω...
Να ποιος την πληρώνει!!!

ΥΓ. Έχω και ένα εξωτερικό φίλτρο που το έφαγε ο αντιπρόσωπος...
Πάντως κανένας πελάτης μου δεν την έχει πληρώσει!
__________________
Λ.Μαραθώνος 45, Άνοιξη Αττικής.
Ωράριο 08:30-21:00, Σάββατο 08:30-18:00
Τηλ. 210-8004504, 6972 420813
Ανδρέας.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01519 seconds with 11 queries