Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #8  
Παλιά 06-07-07, 18:38
Tolis Ο χρήστης Tolis δεν είναι συνδεδεμένος
Δικτάτωρ
 
Εγγραφή: 29-11-2002
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 5.612
Προεπιλογή

Αν θελεις να κρατηθει η λιστα, πρωτον γραψε τα επιστημονικα ονοματα του καθε ψαριου, δευτερον οι αναφορες δεν μπορει να ειναι ουτε απο ενα φιλο που μου τοπε, ουτε απο ανεξελεγκτες σελιδες στο διαδυκτιο - αλλά απο εγκυρες αναφορες οπως εδω http://www.webcityof.com/miffidx.htm αλλιως αστο...

Καλες οι προθεσεις, και το λεω για οσους αποφασιζουν να κανουν ιστοσελιδες, προγραμματα fish-index, λιστες και υπομνηματα, φορουμς κλπ, αλλά η δουλεια ειναι ΠΑΡΑ πολυ δυσκολη. Δεν ειναι τυχαιο που λιγα εγκυρα πραγματα υπαρχουν, ειτε στην Ελλαδα (βλεπε site Γη και Υδωρ και MCH, και περιοδικο Ενυδρειο) ειτε εξω. Η δουλεια που εχει πεσει στα παραπανω ειναι τεραστια κι ας μη φαινεται στους απεξω. Δεν ξυπναμε ενα πρωι και γραφουμε ενα αρθρο. Το τσεκαρουμε (κυριως απο βιβλιογραφια που δοξα τω θεω ειναι ακομα πιο εγκυρη)και το ξανατσεκαρουμε πολλες φορες.
Το να στησεις μια ιστοσελιδα η ενα φορουμ σημερα ειναι το πιο ευκολο πραγμα. Το να ειναι εγκυρη και σωστα δομημενη η πληροφορια ειναι ενα τελειως διαφορετικο πραγμα. Εγω εχω αρχισει και απογοητευομαι απο διαφορα sites που βλεπω και ξεκινουν (απλα επειδη "μπορουμε") και γεμιζουν με κανα δυο (καλα ενδεχομενως, τις πιο πολλες φορες ελλιπη) αρθρα, αντι οι αρθρογραφοι τους να εστιαζουν στις λιγες εγκυρες πηγες πληροφορησης που εχουμε και να τις βοηθουν.
 
Page generated in 0,02032 seconds with 11 queries