Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #5  
Παλιά 29-06-07, 12:01
johnny98130 Ο χρήστης johnny98130 δεν είναι συνδεδεμένος
Moderator
 
Εγγραφή: 31-03-2003
Περιοχή: Διόνυσος Αττικής
Μηνύματα: 889
Προεπιλογή

........και παμε στην συνέχεια........Το ενυδρείο έχει γωνιακή υπερχείληση με χρήση συστήματος durso. Βέβαια για να ρεγουλαρω την εξοδο της durso έτσι ώστε να μην έχω πολλές φυσαλίδες και απώλεια co2 ήταν κατί όχι τοσο απλο. Η κυκλοφορία του νερού εντός του σαμπ γίνεται με χρήση της Tunze 1073.90 ανλτίας η οποία ειναι 8.200 λιτρων. Μέρος της ροής χρησιμοποιείται για την διάχυση Co2 με χρήση του reactor 1000 ενώ το υπόλοιπο οδευει προς το κυριώς ενυδρείο.........τελικώς προς το ενυδρειο ανεβαίνουν όχι περισσοτερα απο 5000 λιτρα (ίσως και λιγότερα) Η διάχυση ελέγχεται με PH-controller της pinpoint ....Εντός του σαμπ υπάρχει οζονιστήρας σε συνδυασμό με controller για την βέλτιστη αποστείρωση του νερού. Το βιολογικό υλικό ειναι συνδυασμός σφουγγαριών και Εheim pro ενώ άπαντα υλικα+ εξοπλισμός βρίσκονται εντός του σαμπ .....
Τα ξύλα ειναι παραγγελία μεσω της εταιρίας Petline και για να βρω το συγκεκριμένο μεγεθος μου βγηκε το λάδι .........η αμμο ειναι λεπτη χαλαζιακή.................

Παμε στα ψάρια τώρα........υπάρχουν 2 ζευγάρια red alenquer και 2 αρσενικά semi royal blue discus(βραζιλιανοι).........περαιτερω υπάρχουν 20 cory metae γυρω στα 50 cardinals και γυρω στο 16 microgeophagous ramirezi (1 προς 3 αρσενικά/θυληκα)............


Υ.Γ. Οποιος δει αγριους δισκους pls πειτε μου να σπευσω
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  Ενυδρειο2.JPG
Εμφανίσεις:  454
Μέγεθος:  158,9 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  Ενυδρείο1.JPG
Εμφανίσεις:  476
Μέγεθος:  121,2 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  Ενυδρειο3.JPG
Εμφανίσεις:  404
Μέγεθος:  150,0 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  Ενυδρειο4.JPG
Εμφανίσεις:  463
Μέγεθος:  168,4 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  Ενυδρειο5.JPG
Εμφανίσεις:  649
Μέγεθος:  155,0 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  ενυδρειο6.JPG
Εμφανίσεις:  667
Μέγεθος:  154,8 KB  
__________________
Γιάννης
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,04054 seconds with 11 queries