Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #6  
Παλιά 21-06-07, 02:48
PanosII Ο χρήστης PanosII δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 22-05-2007
Περιοχή: Londino
Μηνύματα: 95
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην PanosII
Προεπιλογή

O Pritanis ίσος έχει και δίκιο όταν λέει <<με τη λογικη 5 ψαρια σε 150 λιτρα και συχνες αλλαγες νερου......>> το έχω σκεφτεί και εγώ πολλές φορές.
Προχτές έκανα μια αλλαγή νερού και βρήκα την ευκαιρία να βγάλω το φίλτρο μπροστά στο ενυδρείο και να το πάρω μερικές Φώτο ώστε να δουν οι φίλοι το πως έγινε το σύστημα σε 2-3 μέρες θα τις ανεβάσω.
Έχω διαβάσει και γω “pritani” για σιλικονουχα άμμο και να μου επιτρέψεις αν και δεν είμαι ειδικός να διαφωνήσω ως προς της σιλικόνες. Μάλιστα για αυτό ανέβασα αυτή την ερώτηση ως προς το PH επειδή φοβόμουν ίσος ανεβαίνει υπερβολικά με την τριβή.
Πριν αγοράσω την άμμο από το κατάστημα έκανα την ερώτηση εάν μπορώ να δω και να πιάσω την προτεινόμενη άμμο μέσα στο πλαστικό μπουκαλάκι που πουλούν.
Είδα το μέγεθος της, και στην αφή μου φάνηκε τελείως αιχμηρή, ήταν σαν να έπιανα μια κανονική ψιλή άμμο. Και Με αυτό το κριτήριο αγόρασα την απλή άμμο.
Θα ήθελα να αναφέρεις εάν γνωρίσεις τον τρόπο κατασκευή της ΠΧ. είναι περασμένη με επικάλυψη σιλικόνης ? και εάν ναι τότε θα μπορούσε να ανάπτυξη τόσα βακτηρίδια όσα αναφέρονται σε σχέση με την απλή αμμο?
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01365 seconds with 11 queries