Θέμα: Βατράχια
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #11  
Παλιά 09-06-07, 18:41
ΖΩΟΦΙΛΙΑ Αγ.Στεφάνου Ο χρήστης ΖΩΟΦΙΛΙΑ Αγ.Στεφάνου δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 07-01-2007
Περιοχή: Aγ. Στέφανος
Μηνύματα: 192
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από steady Εμφάνιση μηνυμάτων
αντρεα οταν ειναι μικρα μπορει να ζησουν ως μικρα ψαρακια αλλα το θεμα δεν ειναι αν μπορουν να ζησουν αλλα αν θα ζησουν σωστα και για ποσο....
εχω δει και σε πετ σοπ μεγαλωμενο που φτανει 5cm διαμετρο και δεν μπορω να πειστω πως αμα πεινασει αυτο δεν θα φαει κανενα cardinal....και στην ουσια και μια red slide μπορει να ζησει σε ενυδρειο για καποιο καιρο αμα το παρουμε ετσι....ασε που εγω δεν θα βασιζομουν σε ενα λινκ απλο...τεσπα το χω λιγακι ψαξει το θεμα απλα απ την εμπειρια μου απο τα ερπετα τα λεω αυτα και απ την εμεπιρια ενος φιλου που το πειρε δεν ετρωγε εμενε κρυμενο και απλα ψοφησε τωρα επιλογη του καθενος να το ρισκαρει...
Κώστα μου δεν ξέρω για ποιο πράγμα μιλάς, πάντως δεν μιλάμε για το ίδιο είδος. Εγώ μιλάω για αυτό στο οποίο αναφέρεται το λινκ που έδωσα.
Και όσον αφορά στο λινκ μπορεί για την κρίση σου να είναι απλό, αλλά δεν νομίζω ότι όλες οι πληροφορίες που παίρνουμε από το ίντερνετ να είναι σωστές και τσεκαρισμένες. Εδώ βασιζόμαστε σε απόψεις και γνώμες ατόμων που άκουσαν κάτι από κάποιον και το λέμε και σε άλλους σαν σίγουρο. Όπως πολλές φορές συμβαίνει και εδώ μέσα, ρώτάει κάποιος κάτι και βασίζεται σε απόψεις ατόμων που ενδεχομένως δεν έχουν καμία εμπειρία στο συγκεκριμένο θέμα, απλά διάβασαν κάτι που είχε πει κάποιος κάποτε... Και το συγκεκριμένο λινκ αν το είδες δεν είναι και κάποιου που δεν είχε ποτέ του βατραχάκια, πάντως σίγουρα από μένα φαίνεται να ξέρει περισσότερα.
Όσον αφορά στα συγκεκριμένα βατραχάκια, εγώ είχα δύο σε ένα 300άρι φυτεμένο μαζί με καρδινάλιους και ήταν σαν να μην υπήρχαν...
__________________
Λ.Μαραθώνος 45, Άνοιξη Αττικής.
Ωράριο 08:30-21:00, Σάββατο 08:30-18:00
Τηλ. 210-8004504, 6972 420813
Ανδρέας.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01855 seconds with 11 queries