Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #12  
Παλιά 28-05-07, 00:32
Το avatar του χρήστη aaaooll
aaaooll Ο χρήστης aaaooll δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-03-2007
Περιοχή: Κομοτηνή
Μηνύματα: 1.104
Send a message via Skype™ to aaaooll
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από lama0502 Εμφάνιση μηνυμάτων
Και τώρα οι ερωτήσεις!!!

1.Υπόστρωμα για τα φυτά δεν θα χρειαστεί να βάλω;;Δεν έχετε αποφασίσει αν χρειάζεται και έχω μπερδευτεί!!Να βάλω 2cm χαλίκι,1cm υπόστρωμα και άλλα 3 χαλίκι,ή όλο χαλίκι;;
2.Να κρατήσω το παλιό νερό από το ενυδρείο και να προσθέσω αυτό,ή να βάλω καινούριο;Επίσης να μεταφέρω τα ψάρια από τον κουβα με το νερό τους ή μόνα τους;
3.Από τη στιγμή που θα τα φυτέψω τα φυτά μπορώ μετά οποιαδήποτε άλλη στιγμή να προσθέσω και άλλα αν θέλω;
4.Από τη στιγμή που θα φυτευτούν χρειάζονται τίποτα άλλο,λιπάσματα,ταμπλέτες;;;τι;;
5.Υπάρχουν μάρκες για χαλίκι,ή απλά ζητάω τη διάμετρο που θέλω;Αν τελικά αποφασίσετε ότι χρειάζομαι υποστρωμα για τα φυτά,ποιο να πάρω;
6.Θέλω κάτω το ενυδρείο μου να είναι σαν γρασίδι,χαλί,ή όπως το λέτε!Μπορείτε να μου δώσετε ονόματα χαλιών;;

Σας κούρασα;;Ελπίζω όχι!!Έχω και άλλες!!!Αργοτερα............
1. το υπόστρωμα είναι για τα φυτά. βάζεις το υπόστρωμα κ από πάνω το χαλίκι. 2-3 cm υπόστρωμα κ 3-4 χαλίκι.

2. να βάλεις από την βρύση, αρκεί να προσέξεις την θερμοκρασία πριν βάλεις τα ψάρια, να βάλεις την κατάλληλη ποσότητα αντιχλωρίου. επειδή λογικά η θερμοκρασία μέσα στον κουβά θα πέσει θα πρέπει να κάνεις προσαρμογή πριν βάλεις τα ψάρια μέσα. μην ξεχάσεις να βάλεις ένα πιάτο στον πάτο όταν βάζεις το νερό για να μην διαταραχθεί το χαλίκι.
πανω απ όλα δεν πρέπει να στρεσάρουμε τα ψαράκια...

3. ναι

4. θα χρειαστείς μετά από λίγο καιρό.

5. υπόστρωμα δες το tetra substrate υπάρχει σε όλα τα μαγαζιά.

6. με ένα search

ελπίζω να σε βοήθησα
__________________
Πόση μνήμη έχει υπολογιστεί ότι έχει ο άνθρωπος???
200 ΜΒ!!!
My first:
Αξία Ανεκτίμητη!!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01821 seconds with 10 queries