Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #47  
Παλιά 25-05-07, 11:30
Το avatar του χρήστη Strahos
Strahos Ο χρήστης Strahos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-10-2005
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1.930
Προεπιλογή

ευχαριστώ όλους για τις συμβουλές!

access η λευκοκεφάλα περιμένω να φουντώσει για να δω πως μπορώ να την εκμεταλευτώ. Θα κοιτάξω αυτό που είπες. Δεν εννοούσα τοίχο με ρίτσια αλλά κοντές πέτρες καλυμένες όπως στο δικό σου ενυδρείο. Σε εκείνο το σημείο έχει μπόλικο φως.

grigoriou_s αυτό με τα ξύλα και την τζάβα που είπες δεν μου φαίνεται και τόσο καλή ιδέα γιατί ήδη η τζάβα έχει καλύψει ένα ξύλο και αρχίζει και δεν μ'αρέσει. Αυτό με το φυτό που είπες μου ακούγεται καλύτερο και έχει ήδη περάσει από το μυαλό μου. Εκεί που είπες για τις ανούμπιες υπάρχει ήδη ροτάλα και ίσως δεν φαίνεται στην φώτο αλλά πίσω από το τελευταίο ξύλο δεξιά, υπάρχει αρκετός χώρος, δεν ακουμπάει στην πλάτη όπως φαίνεται στην φώτο, είναι στη μέση του ενυδρείου

Juan ίσως να έχεις δίκιο περί λευκοκεφάλας (που παρεπιπτόντως είναι verticillata, μοιάζουν πολύ) αλλά λέω να την προσπαθήσω πρώτα, μόλις την αγόρασα βλέπεις και την λυπάμαι να την στείλω... πάντως προσπάθησα ροτάλα εκεί και δεν πήγε πολύ καλά λόγω ελειπούς φωτισμού και η java fern δεν γίνεται αρκετά ψηλή ώστε να καλύψει τις σωλήνες.

ΠΟΠΟ για κόκκινο φυτό εκεί στην γωνία είναι λίγο χλωμό διότι δεν έχει επαρκή φωτισμό. Στις γωνίες αυτό το ενυδρείο έχει λίγο φως...

gwgw σκέφτομαι ότι αν κάνουμε wall από κάποιο φυτό θα γίνει πολύ πράσινο μετά και ίσως είναι κουραστικό και υπερβολικό.

mariah ο γάτος μάλλον ήταν απασχολημένος την στιγμή εκείνη
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01381 seconds with 10 queries