Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #43  
Παλιά 25-05-07, 09:38
Το avatar του χρήστη Access
Access Ο χρήστης Access δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 07-11-2005
Περιοχή: ΧΑΛΑΝΔΡΙ
Μηνύματα: 152
Προεπιλογή

Υπέροχο!!! Εμένα πάντως, μου αρέσει όπως είναι.

Από εκεί και πέρα αυτό που ίσως θα μπορούσες να κάνεις είναι να απλώσεις την λευκοκεφάλα σε ένα τόξο από δεξιά προς τα αριστερά ως το κέντρο και ίσως λίγο παραπάνω και με κλάδεμα να της δώσεις φουντωτό σχήμα που να κατεβαίνει προς τα κάτω. Όσον αφορά την ιδέα σου για τον τοίχο (αν κατάλαβα καλά) από ricciaνα σου επισημάνω ότι η ricciaμπορεί να μπει σχεδόν παντού στο ενυδρείο εφ' όσον της παρέχεις άμεσο φως. Οποιαδήποτε σκίαση έχει επιρροή στην αύξησή και το χρώμα της, που ποικίλλει ανάλογα με το φώς που της παρέχεις.

Δες στο δικό μου τι ακριβώς εννοώ http://www.aquatek.gr/vb/showthread....575#post175575 στην πέτρα της αριστερής πλευράς που δέχεται απευθείας φως το φυτό μεγάλωσε γρηγορότερα, είναι δυνατό καταπράσινο και με φοβερή φωτοσύνθεση, στην δεξιά πλευρά που η πέτρα είναι κάθετη η ανάπτυξη ήταν αργή και το χρώμα διαφορετικό (όχι αισθητά μετά από καιρό αλλά…….σίγουρα μπορείς να το δοκιμάσεις). Θεωρώ ιδανικό φυτό για τοίχο την Javamossπου όμως στην συγκεκριμένη περίπτωση ίσως να δείξει άσχημα.

Δεν θα σου προτείνω να δοκιμάσεις να στρώσεις χαλί από ricciaκαι τοίχο από java που παρεμπίπτοντος το χρώμα δένει φοβερά
γιατί…………………………..
__________________
-----------------------------------------
DO NOT PANIC inscribed in large friendly letters
-----------------------------------------
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01769 seconds with 11 queries