Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #15  
Παλιά 25-05-07, 09:33
Το avatar του χρήστη Andreas301
Andreas301 Ο χρήστης Andreas301 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 25-06-2006
Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μηνύματα: 229
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ΑΗΔΟΝΙΔΗΣ ΜΑΡΙΟΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
μονοσ μου τα εχω κανει αλλα το υπαρχων πλεον ειναι το πρωτο ενυδρειο που φαινετε στισ φωτο το οποιο ειναι στο σαλονι του σπιτιου μου και εχει χωρητικοτιτα 550 λιτρα περιπου και τωρα ετοιμαζω εναι μικρο γυρο στα 150 λιτρα για να βαλω μεσα μονο γευγαρια για αναπαραγωγη.
τωρα που βρηκα και το site αυτο μπλουτιζω τισ γνωσεισ μου και σε αλλα θεματα οπωσ φυτεμα,καλυτερο στροσιμο νερου,ποια ψαρια τεεριαζουν να ζου μαζι,καλυτερο εδαφοσ κ.α. και φυσικα και με τισ συνβουλεσ τισ δικεσ σασ καθημερινοσ.
Μάριε μπράβο για την προσπάθεια. Και ακόμη ένα μπράβο για την όρεξη που έχεις για να βελτιώσεις τις γνώσεις σου και να παρέχεις στα ψάρια σου ακόμη καλύτερες συνθήκες.
Μία παρατήρηση που έχω για το 550λιτρο από το σχήμα του και μόνο βλέπω πολύ ύψος με σχετικά μικρό μήκος. Αυτό ως γνωστό μειώνει την επιφάνεια του νερού κάτι που δεν είναι και ότι καλύτερο για την οξυγόνωσή του. Να προτιμάς να δίνεις μήκος στα ενυδρεία σου και φυσικά και το κατάλληλο ύψος (και βάθος). Από που πήρες πληροφορίες για να τα κατασκευάσεις ;
Και κάτι τελευταίο (άσχετο). Βάλε και κανένα τελικό σίγμα παλληκάρι μου προσωπικά μου έχεις βγάλει το μάτι
__________________
Nemo solus satis sapit

*************
Φωτογραφίες και video από τα ενυδρεία μου



Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01408 seconds with 11 queries