Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #14  
Παλιά 28-04-07, 17:52
Το avatar του χρήστη chris the trik
chris the trik Ο χρήστης chris the trik δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 04-05-2006
Περιοχή: ΤΡΙΚΑΛΑ
Μηνύματα: 123
Προεπιλογή

Καλός ήρθες
Φυσικά δεν μπορώ να κρύψω τον θαυμασμό μου σε ένα τόσο μεγάλο ενυδρείο

Μερικές φιλικές και καλοπροαίρετες ερωτήσεις – συμβουλές
1ον το ενυδρείο στο δάπεδο δεν είναι επικίνδυνο ; (άμα γίνει κάποιο ατύχημα πχ αφού είναι ποιο ευάλωτο στα απρόσεχτα χτυπήματα)
2ον 105 εκατοστά που έχεις το ύψος του δεν είναι άβολο γενικά;(το δικό μου με 70 εκατοστά ύψος και κάπου 10 εκ υπόστρωμα και άμμο και με κοντομάνικο ίσια ίσια δεν βρέχομαι
3ον τα 36.5 εκατοστά πλάτος που έχει πιστεύω ότι είναι πολύ λίγο για ένα τόσο ωραίο ενυδρείο και για τα ψαράκια που φιλοξενείς
4ον ως φωτισμό έχεις 160 watt πιστεύω ότι είσαι οριακά με τα 927,465 λίτρα του τα οποία είναι τα ολικά και όχι ο όγκος που καταλαμβάνει το νερό που φυσικά είναι μικρότερος αλλά και πάλι με ύψος 105 εκατοστά δεν έχουμε τον επιθυμητό φωτισμό στον βυθό για τα φυτά. (τα χιλιοστά του λίτρου δεν χρειάζονται να μπαίνουν στο συνολικό όγκο αφού μιλάμε για πολύ μικρές ποσότητες 927,465 λίτρα ≈ 927 λίτρα )
5ον πιστεύω ότι οι γνώσεις που έχεις λάβει και που λαμβάνεις δεν είναι σωστές ή να το πω καλύτερα δεν είναι αυτές που θα σου φέρουν το ποιο καλό αποτέλεσμα στο ενυδρείο σου χωρίς να θέλω να μπω στην διαδικασία να κρίνω γνώμες και εμπειρία άλλον (άλλωστε η δικιά μου εμπειρία είναι μικρή ακόμα αλλά με διάβασμα μέσα από το φόρουμ εδώ και με ερωτήσεις μου ,έμαθα να μην κάνω σημαντικά λάθη)

Σου εύχομαι καλή συνέχεια στην προσπάθεια σου και μην διστάσεις να κάνεις οποιαδήποτε ερώτηση που ταλανίζει το μυαλό σου. Στο φόρουμ θα βρεις άτομα με πολύ μεγάλη εμπειρία στα ενυδρεία και θα σε βοηθήσουν σίγουρα.[/quote]

ΥΓ. μήπως θα έπρεπε να μεταφερθεί στο κατάλληλο μέρος αυτή η παρουσίαση;

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη chris the trik : 28-04-07 στις 17:53 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01760 seconds with 11 queries