Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 27-04-07, 13:24
Ritsa Ο χρήστης Ritsa δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 26-04-2007
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 41
Προεπιλογή sos δοσολογία του contra spot της tetra

Η αγάπη μου για τα ενυδρεία είναι γνωστή!! Την προηγούμενη εβδομάδα μια φίλη μου, μου έκανε δώρο μια γυάλα με ένα μονομάχο για να τον έχω παρέα στο γραφείο και πήρε και μια γυάλα και για τον εαυτό της. Την επόμενη κιόλας μέρα ο μονομάχος της φίλης μου ήταν ήδη dead και ο δικός μου είχε τις πρώτες άσπρες κουκίδες στην ουρά του. Στο μαγαζί που πήρε τους μονομάχους της είπαν πως το χαλίκι το χρωματιστό έπρεπε να το βράσουμε ένω όταν της τα πούλησαν της είπαν απλώς ξέπλυμα με νερό!! Μάλιστα την έπεισαν να δοκιμάσει με ένα δεύτερο μονομάχο και πως δεν παθαίνουν τίποτα και πως μάλλον έτυχε, μάλιστα προσφέρθηκαν να μην τον πληρώσει αλλά αυτή τον πλήρωσε και τον τρίτο. Κάναμε "σύσκεψη" οι δυό μας και αποφασίσαμε αφού ήταν Παρασκευή να κάνουμε μια αλλαγή του νερού τους λίγο πριν σχολάσουμε, να μην τους ρίξουμε τροφή για το σαββατοκύριακο- με την ελπίδα να μας συγχωρήσουν τα γλυκούλια μας -αφού θα επιβαρυνόταν πολύ το ήδη λίγο νερό τους. Τη Δευτέρα λοιπόν με αγωνία ανακαλύπτουμε πως και 2ος μονομάχος της φίλης μου ήταν δυστυχώς νεκρός. Ο δικός μου ήταν γεμάτος κουκίδες. Μέσα στον πανικό κάνω αλλαγή του νερού, αφαιρώ τα χαλίκια και όλη την εβομάδα του έβαζα contra spot (white spot) της tetra. Το πρόβλημα είναι πως έχω χάσει τις οδηγίες του φαρμάκου και δεν ξέρω ακριβώς τη δοσολογία. Φυσικά φεύγοντας σήμερα θα τον πάρω σπίτι. Ξέρει κανείς τη δοσολογία;;;; sos
-------------------------
!!!!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ritsa : 27-04-07 στις 13:24 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01477 seconds with 10 queries