Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 22-04-07, 22:56
Το avatar του χρήστη tsikis
tsikis Ο χρήστης tsikis δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-05-2006
Περιοχή: Σαλαμίνα-Άνω Καλαμάκι
Μηνύματα: 560
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην tsikis Send a message via Skype™ to tsikis
Προεπιλογή Ακόμη ένα ενυδρείο

Φίλοι-Φίλες καλησπέρα.

Μόλις ξεκίνησα το νέο μου ενυδρείο το οποίο δεν είναι ακόμη γεμάτο δεν έχει ακόμη φυτά δεν έχει ακόμη ψάρια.

Τοποθετήθηκε υπόστρωμα flora depot,χαλίκι χαλαζιακό, μαύρο χαρτόνι (καραδοκεί ο klaz) μόστραρα και τις ρίζες και σας το παρουσιάζω.

Δεν παραθέτω ακόμη τη φόρμα παρουσίασης μιας και έχω σκόπο να το κάνω με την ολοκλήρωση του, αφού έχω σκοπό να το πάω βήμα βήμα, αργάάάά και σταθερά μιας και απο την πλευρά μου δεν βιάζομαι καθόλου.

Έχω σκοπό να κρατήσω το μανίσιο εσωτερικό του φίλτρο για μηχανικό και θα το βοηθάει βιολογικά ένα εξωτερικό EHEIM 2213.

Το ενυδρείο είναι το REKORD 110 της JUWEL και έχω σκοπό να του βάλω 3 ramirezi (1+2), 4 corry, ένα κοπάδάκι cardinal tetra, 6 otocynclus kai 2 ancistrus sp.
Ενοείται φυτεμένο με Vallisneria gigantea, Cryptocorinas, Elodea
Αυτά σαν σκοπός...

Ενστάσεις δέχομαι χαλαρά.

Τα στάδια στησίματος και οι όποιες βοήθειες θα χρειαστώ θα γίνονται σε αυτό και μόνο το post ΚΑΙ για ενημέρωση όλων όσων έχουν σκοπό να φτιάξουν κάτι ανάλογο και μέσα από την κουβέντα και τις ενστάσεις όλων σας (εάν και εφόσον υπάρχουν) να παίρνουν-με παραδείγματα.

Ίσως στο τέλος το ενυδρείο να ονομαστεί "The GAB Aquarium"

Αν δεν κολλάει το post σε αυτή την κατηγορία ας με συγχωρέσουν οι moderάτορες και ας μεταφερθεί.
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  DSC01033.jpg
Εμφανίσεις:  558
Μέγεθος:  275,4 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  DSC01037.JPG
Εμφανίσεις:  424
Μέγεθος:  139,4 KB  
__________________

Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01471 seconds with 11 queries