Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #8  
Παλιά 27-03-07, 14:23
vouros Ο χρήστης vouros δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 04-02-2007
Περιοχή: Ν. Φιλαδέλφεια
Μηνύματα: 116
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην vouros Send a message via Skype™ to vouros
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από GhostShip Εμφάνιση μηνυμάτων
Η καλύτερη λύση είναι η αυτόματη ταΐστρα, αλλά μιας και είναι ακριβή λύση εκτός από καλή χρησιμοποίησε την ταμπλέτα, έχω χρησιμοποιήσει κι εγώ στο παρελθόν! Το μειονέκτημα είναι οτι ρυπαίνει αρκετά και αυτό δεν είναι ό,τι καλύτερο, αλλά για μια φορά στο τόσο δε χάθηκε ο κόσμος, μπορείς άφοβα να τη χρησιμοποιήσεις! Να ξέρεις πάντως πως τα ψάρια αντέχουν και περισσότερο από 9 μέρες χωρίς τροφή(βέβαια αυτό δεν είναι πάντα απαραίτητο), χωρίς αυτό να σημαίνει πως πρέπει να τα αφήσεις νηστικά, θα ήταν όμως καλύτερα να έριχνες τη μισή ή τα 3/4 αντί για ολόκληρη, δε θα σου πρότεινα να την ρίξεις 2 μέρες πριν φύγεις για να δεις αν τρώνε, τα ψάρια άμα πεινάσουν... θα φάνε! Η αυτόματη ταΐστρα πάντως είναι η καλύτερη των περιπτώσεων, έχει τη δυνατότητα να ρίχνει καθημερινά τη συγκεκριμένη ποσότητα τροφής που θέλεις(οπότε δεν έχεις και ρύπανση), κρατάει για μεγαλύτερο χρονικό διάστημα και σίγουρα δε θα σου χρησιμεύσει μόνο μια φορά, εγώ πάντως την έχω στη λίστα με τα επόμενα
Όσο αφορά την ταίστρα είχα σκοπό να την πάρω τώρα πριν φύγω αλλά επείδη πήρα την όσμωση είπα να το αφήσω για λίγο αργότερα μιας και ο όσμοση πιστεύω είναι πιο σημάντικη από την ταϊστρα γιατί ούτως ή αλλιώς τόσες μέρες λείπω μια το πολύ δυο φορές το χρόνο τις υπόλοιπες φορές φεύγω σάββατο πρωί και γυρνάω κυριακή βράδυ όποτε δε μένουν και καθόλου ατάιστα τα ψάρια. Τώρα όσο αφορά το ρεύμα έχω ups που κρατάει γύρω στις 2 ώρες. Μεγαλύτερη από 2 ώρες διακοπή αποκλείεται να γίνει. Τουλάχιστον 3 χρόνια που είμαι Σπέτσες δεν έχει γίνει λες να είμαι τόσο γκαντέμης τώρα που φύγω;
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01605 seconds with 11 queries