Θέμα: Καναρίνια
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #11  
Παλιά 05-03-07, 17:54
Το avatar του χρήστη GhostShip
GhostShip Ο χρήστης GhostShip δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-01-2007
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 365
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην GhostShip
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από andreas K Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν μαδαει (πτερορροια) δεν κελαηδαει...Επειδη δεν ειναι εποχη για αλλαγη πτερωματος προσεξε μηπως τον εχεις σε ρευμα η εναλλαγες θερμοκρασιας...
Ναι το ξέρω, δε τον έχω σε μέρος με εναλλαγές θερμοκρασίας ή ρεύματα, τον έχω εδώ και ένα χρόνο στη τζαμαρία(που το βράδυ πέφτει λίγο η θερμοκρασία) όπου και τον έχω συνηθίσει, δε τον έχω μέσα έξω.

stav δε τον έχω κοντά σε κάποιο θερμαντικό σώμα και μου είχε κάνει εντύπωση η πτερόρροιά του. Τώρα που έφτιαξε ο καιρός, το πρωί τον έβγαζα στο μπαλκόνι μέχρι το μεσημεράκι και μετά τον έβαζα πάλι μέσα στη τζαμαρία, αλλά τώρα τον έχω στο δωμάτιό μου και το πρωί ανοίγω τα παράθυρα να έχει πολύ φως! Επίσης του ρίχνω ένα φάρμακο κατά της πτερόρροιας καθημερινά στο νερό του! Του βάζω και αυγό μέρα παρά μέρα...

Yiannis59 έπεσες στη περίπτωση τώρα εσύ Anyway βάζε βιταμίνη για το ζευγάρωμα και αυγό κάθε μέρα στην αρχή για το ταίζμα των μικρών! Μετά τη πρώτη εβδομάδα είναι καλύτερα να σταματήσεις το αυγό γιατί τα περιττώματα των μικρών βρωμίζουν πολύ τη φωλιά και είναι "νερουλά"...
Με τη κελαϊδίνη μια χαρά θα τα ταίζουν οι γονείς και δε θα έχεις κανένα πρόβλημα, η φωλιά δε θα χρειαστεί καθάρισμα σχεδόν μέχρι τα μικρά να βγούν! Σου εύχομαι καλές γέννες και δυνατά μικρά! Παιδιά thnx για τη βοήθεια και τις απόψεις σας!!!
__________________
Δημήτρης
Aquarium can constitute high aesthetic and internal calm product !

http://www.zoofilia.gr/newsletters/stopviolence.html

ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ...!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01410 seconds with 10 queries