Θέμα: Βοήθεια
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #10  
Παλιά 24-02-07, 01:11
Το avatar του χρήστη Strahos
Strahos Ο χρήστης Strahos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-10-2005
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1.930
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Blanch Εμφάνιση μηνυμάτων
Το χρυσόψαρο στη γυάλα δε θα είναι καλύτερα γιατί ούτως άλλως η αμμωνία που συσσωρεύεται είναι υπερβολική. Στο ενυδρείο τα πράγματα θα είναι καλύτερα για το "φουκαριάρικο" με συχνές αλλαγές νερού. Εφόσον το είχε η μοίρα του να ζήσει την ταλαιπωρία ούτως ή άλλως, ας έχει και κάποιες ελπίδες...
νομίζω πως στην γυάλα θα είναι καλύτερα από άποψη αμμωνίας με συχνές αλλαγές νερού διότι στο ενυδρείο όχι μόνο χρειάζεται η αμμωνία για το στρώσιμο αλλά θα υπάρχει και ο νιτρίτης που είναι κι αυτός άστα να πάνε κι αργότερα και μπόλικος νιτράτης... Γενικά έχει μπει σε μπελάδες αυτό το χρυσόψαρο όπως και χιλιάδες άλλα...

το καλύτερο είναι να βάλεις μπόλι από κάποιον με στρωμένο φίλτρο και μαζί με την βοήθεια του nitrivec και θερμοκρασίας νερού στους +30°C να στρωθεί στα γρήγορα το φίλτρο σου με καθαρή αμμωνία οπότε να μην ταλαιπωρείται και το χρυσόψαρο για πολύ στη γυάλα. Εκτός επαναλαμβάνω αν δεν σκοπεύεις να το κρατήσεις αργότερα, οπότε το δίνεις από τώρα...

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από GhostShip
Έχεις να προτείνεις τίποτα καλά απο www.aquaristic.net γιατί θέλω να συμπληρώσω στη παραγγελεία?
αν και είναι off topic, ξέρω ότι τα καλύτερα υγρά τεστ είναι της API (Aquarium Pharmaceuticals Inc.) αν υπάρχουν στο aquaristic...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Strahos : 24-02-07 στις 01:22
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01470 seconds with 11 queries