Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 12-02-07, 10:50
Το avatar του χρήστη lucy
lucy Ο χρήστης lucy δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-01-2007
Περιοχή: Δράμα
Μηνύματα: 1.993
Προεπιλογή Nano ενυδρειο

Ναι δεν ντρέπομαι, καμαρώνω που έχω κολήσει στην φίλη μου "όξεία ενυδρείτιδα" και που γλύτωσα ένα φιλαράκι από την γκάφα-άγνοια να αγοράσει ενυδρείο, εξοπλισμό φυτά και ψάρια και να τα βάλει όλα από την πρώτη μέρα μέσα, και να τα βλέπει να πεθαίνουν. Και οι 2 θέλουν να μπούν στο φόρουμ.
Και υπάρχει κι άλλος δραμινός που επισκέπτεται το φόρουμ και θέλει να γραφτεί. Τον ενθάρηνα πολύ, ελπίζω να το κάνει.
(καλά, smilies μόνο αυτά έχει; τίποτα ... κάτι... σαν φουσκωμένη γαλοπούλα από το καμάρι ας πούμε; )

Και τώρα η απορεία μου. Καταρχήν δεν ήξερα ότι το 5λιτρο -χωρίς φωτισμό- ενυδρειάκι μου είναι μόλις 3,3 λτ. Αφού έβαλα μέσα μια kryptocorune wendtii green, μια anubia nana και ένα java christmass, διαπιστωσα τα αληθινά λίτρα του και ότι δεν μπορώ να βάλω μέσα μονομάχο. Έχω ένα μικρό φιλτράκι που κάνει ωραίο κυμματισμό και με το πλάγιο φως του παραθύρου ωραίο εφε. Θα ήθελα όμως και κάποιο ζωντανό να κινείται μέσα. Οτιδήποτε. Ειδα και κάτι ωραίες γαριδούλες στο petshop Τι λέτε;

(ακόμα δεν μπορώ να βγάλω καλές φωτογραφίες τα ψάρια μου και το ενυδρειάκι μου για να σας τα δείξω)
__________________

«...όταν μια πόρτα στη ζωή κλείνει, μια άλλη ανοίγει. Ευτυχισμένος θα είναι ο άνθρωπος που δεν θα σταθεί να κλαίει μπροστά στην κλειστή πόρτα, αλλά θα ψάξει να βρει την ανοικτή και να ευτυχήσει
[B]Helen Keller

[
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01740 seconds with 11 queries