Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #13  
Παλιά 01-02-07, 01:01
Το avatar του χρήστη perka
perka Ο χρήστης perka δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 16-01-2007
Περιοχή: Νίκαια
Μηνύματα: 29
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από accnt Εμφάνιση μηνυμάτων
Ιn My Opinion…
Στο fishonlyαλλαγές νερού μια φορά τον μήνα είναι οκ, πάντα με σωστές μετρήσεις όμως πριν.
Η Α/Ο δεν είναι απαραίτητη. Αποχλωρίωση κάνε μόνο. Μετά χρειάζεται οπωσδήποτε και ανάλογα με το τι νερό θα έχεις, ίσως πρέπει να βάλεις και DI.
Hκοραλλίνη για να δημιουργηθεί θα πρέπει να έρθει στο ενυδρείο σου με τον βράχο. Με σωστές συνθήκες (Ca, Kh) θα επεκταθεί. Και βέβαια και στο fishonly.
ToNΟ3 σου δεν είναι πρόβλημα. Πρέπει όμως να ρίξεις το Phosphate. Toνερό της βρύσης έχει?
Εφόσον από τα σακουλάκια με τα υλικά περνά νερό, όχι μια χαρά είναι. Βάλε και πάνω πάνω λίγο υαλοβάμβακα να κράτα τα σωματίδια τώρα στην αρχή που έχεις αρκετά, αλλά θέλει συχνές αλλαγές.
Είναι κατά, γιατί θέλουν περισσότερο χώρο στο ενυδρείο τους, και το εσωτερικό όπως και να το κάνουμε «κλέβει» λίγο χώρο. Προς το παρόν μένεις όπως είσαι, δεν χρειάζεται να σε απασχολούν τέτοιες λεπτομέρειες!
τι είναι το DI είναι απαραίτητο πόσο κάνει?το phoshate της βρύσης το μέτρησα 0 στο ενυδρείο έβαλα και άλλο σακουλάκι αντιφώσφωρο
μέτρησα ΚΗ 8 και PH8
Oι τιμές μου είπαν δεν είναι κακές και ότι να βάλω ψάρια σιγά σιγά εγώ όμως φοβάμαι ...ο Goby γιατί ψόφησε οέοο??
πότε θα είμαι έτοιμος να ξεκινήσω να βάζω?? για την άλγη κάνω κάτι η θα φύγει μόνη της?
ποιά ψάρια είναι οφέλημα και πρέπει να βάλω?
Σευχαριστώ για τις συμβουλές σου!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01604 seconds with 10 queries